Interpretacja indywidualna z dnia 16 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.247.2021.2.ŁS
Ulga termomodernizacyjna - dom będący w budowie.
Ulga termomodernizacyjna - dom będący w budowie.
Czy prawidłowe jest wliczenie odsetek od kredytu, do kosztów uzyskania przychodów od początku ich płacenia do momentu wpisu zakupu do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych? Czy prawidłowe jest wliczenie opłaconych odsetek z tytułu zaciągniętych kredytów w całości po wprowadzeniu do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych?
Każdy płatnik składek jest zobligowany m.in. do terminowego regulowania należności do ZUS. Jeżeli tego nie robi, ZUS ma ustawowy obowiązek podjąć działania, które zapewnią ściągnięcie zaległych należności. Kwoty przysługujące z tytułu składek, odsetek za zwłokę, kosztów egzekucyjnych, opłaty dodatkowej oraz opłaty prolongacyjnej podlegają dochodzeniu w postępowaniu egzekucyjnym w administracji lub
1. Czy odsetki od zaciągniętego kredytu na zakup gruntu, zapłacone po wprowadzeniu gruntu do ewidencji środków trwałych firmy, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w pełnej wysokości? 2. Czy istnieje możliwość ujęcia odsetek od kredytu na zakup gruntu jako koszty uzyskania przychodów przed zakończeniem inwestycji (budowa przedszkola)?
Czy samochód osobowy zakupiony w 2001 roku przez męża wnioskodawczyni może zostać wprowadzony do środków trwałych prowadzonej firmy według wartości z faktury, czy według wartości rynkowej?
sposób amortyzowania zakupionego lokalu mieszkalnego oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla w/w środka trwałego
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca może w koszty uzyskania przychodów zaliczyć odsetki od pożyczki hipotecznej udzielonej małżonkom przez bank i w całości przeznaczonej na zakup gruntu wykorzystywanego w działalności gospodarczej?
Czy ze względu na związek małżeński Wnioskodawca ma obowiązek rozliczać podatek dochodowy zawsze w takiej samej formie jak żona ponieważ będą to podmioty powiązane?
Podatnik prowadzący działalność gospodarcza jako osoba fizyczna wprowadził w 1999r. do ewidencji środków trwałych samochód, wówczas ciężarowy. Obecnie z powodu braku zleceń podatnik chce zakończyć działalność, a w/w samochód przekazać małżonce do prowadzenia jej odrębnej działalności gospodarczej. Małżonkowie są objęci wspólnotą majątkową. W związku z powyższym wnioskodawca pyta, czy w momencie zakończenia
113213 Czy można przyjąć do ewidencji środków trwałych samochód, który stanowi współwłasność małżeńską oraz jak ustalić wartość początkową wymienionego samochodu?
Zaliczenie samochodu osobowego do środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych i wydatków eksploatacyjnych do kosztów uzyskania przychodów.
Czy istnieje możliwości zaliczenia lokalu użytkowego zakupionego wspólnie przez małżonków do środków trwałych w działalności gospodarczej prowadzonej jedynie przez małżonkę ?
Czy w związku z wykreśleniem małżonki z ewidencji działalności gospodarczej, do której została wpisana pod wspólnym numerem z mężem, na gruncie przepisów dot. podatku od towarów i usług, małżonkowie zobowiązani są do sporządzenia remanentu likwidacyjnego, ewentualnie opodatkowania remanentu likwidacyjnego podatkiem od towarów i usług oraz zapłaty innego podatku?
Jak należy ewidencjonować wartość sprzedaży usługi najmu przez małżonków będących odrębnymi podatnikami VAT ?
Czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą (do 17 sierpnia 2004 r. opodatkowaną w formie karty podatkowej, a od 18 sierpnia 2004 r. - na zasadach ogólnych) może amortyzować samochód ciężarowy, używany, jeśli jest on zarejestrowany na żonę, której udzielono kredytu na jego zakup? Samochód zakupiono z myślą używania w firmie podatnika. Jak należy go amortyzować? Przez jaki okres? Czy można odliczać