Komputer w firmie - od zakupu do sprzedaży
W jaki sposób Wnioskodawczyni powinna ustalić wartość początkową środka trwałego (budynku niemieszkalnego) otrzymanego w drodze darowizny oraz jak należy go amortyzować?
Wnioskodawca prowadzi firmę transportową (transport towarów). W bieżącym roku planuje zakup samochodu ciężarowego o wartości 70.000,00 zł. Wnioskodawca w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest małym podatnikiem, prowadzi podatkową książkę przychodów i rozchodów. Do momentu zakupu Wnioskodawca nie przewiduje wykorzystania limitu 50.000,00 euro z tytułu jednorazowej amortyzacji
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest drogowy transport towarowy. W maju 2007 Wnioskodawca zakupił naczepę SCHMITZ, którą przyjął do ewidencji środków trwałych i dokonał jednorazowego odpisu amortyzacyjnego. Wnioskodawca pyta czy zakupiona naczepa po wprowadzeniu do ewidencji środków trwałych może być jednorazowo amortyzowana, gdy przedmiotem działalności jest drogowy
Możliwość zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej dla środków trwałych eksploatowanych w sposób intensywniejszy niż przyjęty sposób używania tych środków.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. W 2007 roku zgodnie z art. 22k ust. 7-12 updof jako mały podatnik skorzystał z jednorazowej amortyzacji , zakupionego w czerwcu 2007 r. samochodu ciężarowego. Wnioskodawca pyta czy jako podatnik prowadzący usługi transportowe ma prawo do skorzystania z jednorazowej amortyzacji w 2007 r. w wysokości 50.000 euro.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych oraz handlu węglem. W 2007 roku zakupił dwie naczepy chłodnie. Jest małym podatnikiem i nigdy nie korzystał z pomocy funduszy unijnych. Wnioskodawca pyta czy może dokonać jednorazowej amortyzacji od zakupionych i wprowadzonych do ewidencji środków trwałych w 2007 roku naczep chłodni do wysokości łącznie 50.000
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Jest małym podatnikiem. Wnioskodawca zakupił na potrzeby firmy ciągnik siodłowy oraz naczepę. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy w przypadku ciągnika jak i naczepy może zastosować jednorazową amortyzację.
Czy firma będąca małym podatnikiem może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w przypadku zakupu samochodu ciężarowego i samochodu dostawczego w aspekcie pomocy de minimis?
Czy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie międzynarodowego transportu drogowego ma prawo do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej ciągnika siodłowego, należącego do grupy 7 Klasyfikacji środków trwałych, używanego na potrzeby tej działalności?
Czy uwzględniając przepisy pomocy de minimis, przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do podatnika-osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych i przewozu rzeczy, w przypadku zakupu samochodu ciężarowego, skoro pomocą tą jest w tym przypadku przyspieszona amortyzacja, a nie pomoc w nabyciu pojazdu mechanicznego?
Czy spółka jako mały podatnik mogła skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy przepisy rozporządzenia Komisji (WE) Nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis wykluczają pomoc w formie jednorazowej amortyzacji od środków trwałych sfinansowanych ze środków
Czy w świetle obowiązujących przepisów, Wnioskodawca miał prawo do zastosowania jednorazowej amortyzacji?
Czy prawidłowo zastosowano przepis art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wykonujący działalność w zakresie transportu drogowego towarów może dokonywać odpisów amortyzacyjnych w sposób określony w tym przepisie?
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca będzie mógł dokonać jednorazowej amortyzacji samochodu w ramach limitu 50.000 euro?
Czy prawidłowo zastosowano przepis art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy można dokonać jednorazowej amortyzacji ww. ciągnika?
Czy można zastosować indywidualną stawkę amortyzacji dla używanego budynku letniskowego niemieszkalnego po raz pierwszy wprowadzonego do ewidencji danego podatnika?