Interpretacja indywidualna z dnia 16 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.636.2022.8.AC
Skutki podatkowe sprzedaży przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe sprzedaży przedsiębiorstwa.
Dotyczy braku opodatkowania zwrotu kosztów z tytułu robót budowlanych w zakresie Prac Infrastrukturalnych oraz udokumentowania tej czynności fakturą.
W zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT i wyboru opcji opodatkowania dla sprzedaży działek nr 9/1, 9/2 i 9/3 oraz zwolnienia od podatku sprzedaży działek nr 9/4 i 9/5 na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Czy strata osiągnięta w latach 2009-2010 przez komercjalizowane przedsiębiorstwo państwowe, będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa powstałej w wyniku komercjalizacji.
Czy strata osiągnięta w latach 2009-2010 przez komercjalizowane przedsiębiorstwo państwowe, będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa powstałej w wyniku komercjalizacji?
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym.
1. Czy Spółka w przypadku osiągnięcia dochodów w przyszłych latach będzie mogła odliczyć zapłacony podatek od dywidend za lata 2005-2007, czyli podatek zapłacony przez Przedsiębiorstwo Państwowe? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to w ciągu ilu lat Spółka będzie miała prawo odliczenia zapłaconego podatku? 3. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to czy istnieje możliwość
Czy z chwilą odpłatnego rozporządzenia przez Spółkę poszczególnymi składnikami majątku nabytego przedsiębiorstwa (sprzedaż lub inne odpłatne dysponowanie tymi składnikami) Spółka uzyska dochód w sytuacji, gdy przy zakupie przedsiębiorstwa wystąpiła tzw. ujemna wartość firmy? Co w takim przypadku będzie kosztem podatkowym dla Spółki?Czy przychód dla Spółki wystąpi z chwilą sprzedaży udziałów nabytych
dot. odpowiedzialności nabywcy za zobowiązania podatkowe prywatyzowanego przedsiebiorstwa państowego
Czy w przypadku połączenia pięciu Przedsiębiorstw Państwowych, następca prawny ma prawo obniżyć dochód o wysokość strat poniesionych przez przedsiębiorstwa przed połączeniem?
Czy przy jednorazowej wypłacie zaległego stypendium w kwocie 2000 zł dla uczniów pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej ma zastosowanie przepis art. 21 ust. 1 pkt. 40b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwolnione od podatku dochodowego są wypłaty świadczeń pomocy materialnej dla uczniów z programu wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej przyznane przez Agencję Nieruchomości Rolnych?
Czy czynności wykonywane w ramach umowy o zarządzanie przedsiębiorstwem państwowym podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Kto ma obowiązek sporządzania PIT-11 w sytuacji zakupu firmy i przejęcia pracowników w trybie art. 23 Kodeksu pracy ?
Jakie są zasady obniżenia dochodu z tytułu strat? Czy następca prawny podatnika może odliczyć straty powstałe u poprzednika prawnego? Czy strata poniesiona przez spółkę przed utworzeniem podatkowej grupy kapitałowej może być pokryta z dochodu spółki po utracie przez grupę statusu podatnika?