Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2013, sygn. ITPB3/423-678/12/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-678/12/PS

W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2012 r. (data wpływu 8 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 listopada 2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Państwowe Gospodarstwo Rolne do czasu wniesienia aportem majątku do nowo powstałej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością było przedsiębiorstwem państwowym. Właścicielem przedsiębiorstwa był w 100% skarb państwa. PGR w ramach swojej działalności realizowało inwestycję - budowę mieszalni pasz. W związku z tym procesem inwestycyjnym, PGR musiało wykonać drogę dojazdową, łączącą budowany obiekt z istniejącą okoliczną infrastrukturą drogową. W przeciwnym razie ciężki sprzęt transportowy nie mógłby dojechać do budowanego obiektu i realizowana inwestycja nie byłaby wykorzystana w działalności gospodarczej. Wykonanie drogi dojazdowej polegało na utwardzeniu drogi polnej poprzez wykonanie podsypki piaskowo-żwirowej i ułożenie płyt betonowych typu POZBET.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00