Interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.151.2024.1.MR1
Zwolnienie przedmiotowe dochodu wydatkowanego na cele statutowe (dobroczynność, wspieranie organizacji dobroczynnych).
Zwolnienie przedmiotowe dochodu wydatkowanego na cele statutowe (dobroczynność, wspieranie organizacji dobroczynnych).
Ustalenie czy kwoty wydatkowane przez Fundację są wydatkami na cele statutowe, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 i czy w związku z tym dochody Fundacji podlegają zwolnieniu z podatku w części przeznaczonej na te cele.
Czy środki otrzymane przez Fundację ze Zbiórki i przeznaczone na zakup Sprzętu przekazanego na rzecz Wojska Ukrainy będą podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego na gruncie Ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia, czy opisane we wniosku środki pieniężne, które będą zbierane przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz Fundacji X stanowić będą przychód Wnioskodawcy podlegający podatkowi dochodowemu od osób prawnych.
Czy środki pieniężne w kwocie 1 zł, które spółka będzie otrzymywać na konto bankowe będą stanowić przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie - czy środki pieniężne (zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej), które będą zbierane w ramach Projektu przez Partnera i następnie przekazywane na rzecz Fundacji nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychodu opodatkowanego podatkiem odchodowym od osób prawnych, - czy wydatki poniesione przez Sklep partnerski w związku z udziałem wProjekcie2 będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania
Środki pieniężne (zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej), które będą zbierane w ramach Projektu przez Spółkę i następnie przekazywane na rzecz Fundacji, nie będą stanowiły dla Spółki przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób prawnych
Wydatki poniesione przez Spółkę w związku z udziałem w Projekcie, polegającym na zbieraniu przez Spółkę środków (zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej) i następnie przekazywaniu ich na rzecz Fundacji, będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT
Środki zebrane na leczenie syna w drodze realizacji polecenia darczyńcy nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jeżeli wysokość tych środków otrzymana od jednej osoby nie przekroczy 4.902 zł
W zakresie:- opodatkowania nieodpłatnej działalności statutowej- prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego związanego z wykonywaniem usług opodatkowanych i niepodlegających opodatkowaniu.
Czy dotację otrzymaną przez Stowarzyszenie ze środków PFRON na prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej ujmować w deklaracji VAT-7, jeżeli tak, to z jaką stawką podatku VAT?
Stowarzyszenie będące czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT sprzedaż produktów wykonywanych przez osoby niepełnosprawne w ramach warsztatów terapii zajęciowej winno dokumentować fakturami VAT. W sytuacji gdy sprzedaż dokonywana jest na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej Wnioskodawca obowiązany jest do wystawienie faktury na żądanie nabywcy złożone we właściwym
Działalność statutowa nieodpłatna prowadzona przez Fundację nie podlega ustawie o VAT.
Czy darowizna przekazana przez Wnioskodawczynię na cele charytatywno opiekuńcze na rzecz Domu A podlega w całości (bez limitu) wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy działając w oparciu o załączony Regulamin i klasyfikację PKD 9133Z Domu Rekolekcyjnego, jego działalność zwolniona jest z podatku VAT. Jeżeli nie, to w którym zakresie działalności należy zapłacić podatek VAT i według jakiej stawki (dotyczy opłat za noclegi i wyżywienie) w ramach prowadzonej kuchni tylko dla potrzeb pielgrzymów i innych gości korzystających z Domu Rekolekcyjnego?
Czy świadczenia finansowe Fundatora, tj. X S.A., lub inne dochody Fundacji X, przeznaczone następnie na działalność dobroczynną, mianowicie: 1. zakup i przekazanie Komendantowi Głównemu Policji sprzętu komputerowego w postaci zestawów komputerowych i notebooków wraz z oprogramowaniem o łącznej wartości 1.258.840,00 zł netto,2. zakup i przekazanie Komendantowi Głównemu Policji samochodów marki Skoda
Czy postępowanie polegające na odliczeniu darowizny na działalność charytatywno- opiekuńczą kościoła na podstawie pokwitowania wystawionego przez proboszcza, jest zgodne z przepisami podatkowymi ?
Czy darowizna na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła przekraczająca limit określony w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych może zostać odliczona w pełnej wysokości? Jakie dane powinno zawierać sprawozdanie osoby obdarowanej?
Dokonałem zakupu na rzecz parafii rzymskokatolickiej materiałów budowlanych i instalacyjnych z przeznaczeniem na budowę ośrodka opiekuńczego dla bezdomnych. Ponadto przekazałem określoną kwotę pieniężną. proboszcz parafii wystawił na moją rzecz pisemne pokwitowanie odbioru darowizn, w którym potwierdził, iż darowizna dokonana została na działalność charytatywno - opiekuńczą parafii. W związku z powyższym
Czy dochody parafii rzymskokatolickiej z działalności polegającej na dożywianiu dzieci są wolne od podatku dochodowego i obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przepisami Ordynacji podatkowej ?
Czy darowizna pieniężna przekazana kościelnej osobie prawnej z przeznaczeniem na działalność charytatywno-opiekuńczą na podstawie dowodu kasowego KP podlega odliczeniu od dochodu na podstawie powyższego dokumentu?
1. Czy darowizny pieczywa i wyrobów ciastkarskich na rzecz tych podmiotów jako przeznaczone na działalność charytatywną Kościoła Katolickiego - mogą zostać odliczone od podstawy obliczenia podatku bez ograniczeń kwotowych - na podstawie przepisów ustaw o stosunku Państwa do Kościołów Rzeczpospolitej Polskiej, czy też darowizny te podlegają ograniczeniom kwotowym - stosownie do treści art. 26 ust. 1
Czy darowizny przekazane na działalność charytatywno-opiekuńczą Parafii Rzymsko-Katolickiej podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym bez żadnych limitów, a dla udokumentowania przekazywanej darowizny nie jest wymagane potwierdzenie wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego?
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia w całości od podstawy opodatkowania kwoty dokonanej w 2005 r. darowizny na działalność charytatywno ? opiekuńczą kościelnych osób prawnych?