Interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.349.2024.4.MM
Prawidłowość dokumentowania transakcji nabycia wirtualnych przedmiotów.
Prawidłowość dokumentowania transakcji nabycia wirtualnych przedmiotów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z prowadzeniem szkoły.
Odliczenie wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Dokumentowanie dowodami wewnętrznymi wydatków na zakup uszkodzonych komputerów.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na podstawie potwierdzenia zawarcia transakcji.
Sposób udokumentowania kosztów uczestnictwa (partycypacji) w kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej oraz kosztu utrzymania lokalu.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na nabycie prawa do znaku towarowego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w 2006 r. w przypadku wydatkowania środków na nabycie innej nieruchomości i sposób dokumentowania poniesionych wydatków.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z podróżami służbowymi jej pracowników udokumentowane w sposób przedstawiony w stanie faktycznym (wydruki internetowe) zakwalifikowane do ujęcia w księgach rachunkowych mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?
Czy faktura otrzymana za pośrednictwem poczty elektronicznej będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów?
w zakresie skutków podatkowych otrzymania faktury elektronicznej opatrzonej podpisem elektronicznym, którego ważność wygasła
Czy wydatki ponoszone na ww. usługi, przy braku pisemnych umów, stanowią koszty uzyskania przychodu (w stanie prawnych przed 1 stycznia 2007 r. oraz po tej dacie)?
Czy wyciągi bankowe drukowane z systemu bankowości internetowej dają podstawę do ujęcia jako koszty uzyskania przychodu prowizji bankowych i odsetek od kredytu.
Czy dowód wewnętrzny bez względu na jego wartość będzie wystarczającym dokumentem, aby zakupy u rolników indywidualnych mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy otrzymane potwierdzenie rezerwacji może stanowić podstawę zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty należnej podmiotowi faktycznie wykonującemu usługę hotelową?
Czy w świetle obowiązujących przepisów po otrzymaniu faktury w formie elektronicznej i jej wydrukowaniu jako oryginał może stanowić koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych jako koszt prawidłowo udokumentowany?
Czy wydatki na wypłaty diet pracownikom zatrudnionym na stanowiskach handlowców można będzie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
W jaki sposób należy udokumentować fakt wydatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego, jeżeli został on wydatkowany na budowę budynku mieszkalnego na gruncie stanowiącym współwłasność podatników i ich rodziców?
dotyczy ustalenia wartości początkowej obiektu handlowego zgodnie z art. 22g ust. 8, 9 i art. 22n ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy wydatki na organizację dwudniowej konferencji wyjazdowej dla swoich pracowników, zorganizowanej za pośrednictwem firmy zewnętrznej, udokumentowane fakturą VAT, sfinansowane ze środków obrotowych, są kosztem uzyskania przychodów? Podczas konferencji będą przedstawione wyniki Spółki, plan strategiczny, odbędzie się prelekcja motywacyjna, bezpośrednie spotkanie wszystkich pracowników z Zarządem Spółki
Czy podatnik ma prawo uznać za koszty uzyskania przychodu wydatki na czynsz i fundusz remontowy na podstawie powiadomienia o wysokości opłat oraz bankowego potwierdzenia przelewu?
Czy można dokumentować zakupy usług zagranicznych innymi dokumentami niż rachunki i faktury prowadząc działalność turystyczną polegającą na rezerwacji i zakupie usług hotelowych, biletów lotniczych i kolejowych, wynajmie samochodów, przewodników itp. w związku z problemami z pozyskaniem faktur za wyświadczone usługi, zwłaszcza hotelarskie?
Czy podatnik w roku podatkowym 2005r. oraz w latach następnych ma prawo wydatek związany z prowadzoną działalnością gospodarcza udokumentowany fakturą VAT ( np. wydatki dotyczące paliwa, zakupu części zamiennych, usług telekomunikacyjnych, usług obcych itp.) zaewidencjonować w kol. 14 podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów danego okresu rozliczeniowego