Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.140.2024.2.AM
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym produkcji rozcieńczalnika.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym produkcji rozcieńczalnika.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania wydatków poniesionych na nabycie ropy naftowej w celu uzupełnienia jej ubytków oraz kwot zapłaconych Kontrahentom będących równowartością ceny, za którą Kontrahent nabył lub może nabyć, odpowiednią ilość ropy naftowej z tytułu ubytków.
Opodatkowanie węglowodorów gazowych o kodzie CN 2711 wykorzystywanych w produkcji aerozoli
zastosowanie stawki 0 zł dla nabywanego wewnątrzwspólnotowo gazu przeznaczonego do napełniania aerozoli
zwolnienie z akcyzy skażonego alkoholu etylowego oraz ustalenie dopuszczalnych norm zużycia
Czy alkohol etylowy zawarty w produktach paszowych, weterynaryjnych będzie podlegał zwolnieniu od podatku akcyzowego? Czy od nabywców wyrobów paszowych, weterynaryjnych Spółka będzie musiała zbierać dokumenty AKC-PR?
uregulowania związane z nabycie propanu wykorzystywanego do produkcji suszarek do odzieży
zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego skażonego częściowo używanego do wyrobu wykorzystywanego do produkcji farb i lakierów
straty, które powstają w browarze Wnioskodawcy na poszczególnych etapach produkcji piwa w systemie przedpłat akcyzy poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie mieszczą się w definicji ubytków wyrobów akcyzowych zawartej w art. 2 ust. 1 pkt 20 lit. a) ustawy i w związku z tym, w stosunku do tych strat piwa, nie mogą być ustalane dopuszczalne normy ubytków wyrobów akcyzowych.
uregulowania w zakresie obowiązków związanych z byciem właścicielem surowców (wyrobów energetycznych) i wytworzonych z nich przez inny podmiot produktów (farb. lakierów, powłok itp.)
1. Czy w świetle obowiązujących przepisów Wnioskodawca jest zobowiązany prowadzić: Księgę kontroli obrotu alkoholem etylowym i jego skażenia zał. 1, oraz ewidencję wyrobów akcyzowych zwolnionych od akcyzy ze względu na przeznaczenie zał. 2? 2. Czy Wnioskodawca powinien dokonać zgłoszenia we właściwym Urzędzie Celnym zgodnie z Dz. U. Nr 222 z dnia 28 grudnia 2009 r. § 4 ust. 1, ust. 2 pkt 1-6, ust.
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku akcyzowego w zakresie skażania alkoholu etylowego oraz norm zużycia i norm ubytków alkoholu etylowego .
obowiązek stosowania norm zużycia wyrobów akcyzowych zużywanych wyłącznie do produkcji wyrobów nieakcyzowych.
ustalenie czy w przypadku przekroczenia norm zużycia wyrobów akcyzowych określonych w art. 89 ust. 2 powstaje zobowiązanie podatkowe
Czy właściwy Naczelnik Urzędu Celnego nie ustala norm zużycia wyrobów energetycznych opodatkowanych zerową stawką akcyzy, tj. wyrobów niewymienionych w art. 89 ust. 1 pkt 1-13 ustawy o podatku akcyzowym oraz nieprzeznaczonych do celów opałowych lub napędowych ani jako dodatki lub domieszki do paliw opałowych lub napędowych w przypadku zużycia tych wyrobów do produkcji innych wyrobów akcyzowych w składzie
Czy podmiot musi ustalić dopuszczalne normy zużycia wyrobu akcyzowego oleju emulgującego J CN 3403 19 99? Czy zgodnie z art. 16 ust 1 ma obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego?