Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2015, sygn. IBPP4/4513-105/15/BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-105/15/BP
Czy alkohol etylowy zawarty w produktach paszowych, weterynaryjnych będzie podlegał zwolnieniu od podatku akcyzowego? Czy od nabywców wyrobów paszowych, weterynaryjnych Spółka będzie musiała zbierać dokumenty AKC-PR?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 11 września 2015 r. (data wpływu 14 września 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego używanego do produkcji produktów paszowych i weterynaryjnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 września 2015 r. został złożony do Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego używanego do produkcji produktów paszowych i weterynaryjnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
G.sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) zamierza prowadzić skład podatkowy, w którym, m.in. będzie zajmować się produkcją produktów paszowych, weterynaryjnych (dodatków oraz mieszanek paszowych) na bazie alkoholu etylowego. Spółka zamierza rozpocząć produkcję produktów paszowych po uzyskaniu zezwolenia na skład podatkowy - obecnie jest w trakcie prowadzonego postępowania w tym zakresie.
Produkty paszowe w wyrobie finalnym będą zawierały ok. 20-65% alkoholu etylowego. Produkty te będą wykorzystywane do celów paszowych, weterynaryjnych - jako dodatek paszowy lub mieszanka paszowa - funkcja: aromatyzowanie paszy właściwej oraz wykorzystanie prozdrowotnych właściwości ziół, w celu zapewnienia odporności i regulacji procesów metabolicznych, we wspomaganiu leczenia, zwiększenia wydajności chowu. Kod CN produkowanych wyrobów paszowych to CN 2309 lub 1302. Produkty będą dzielone ze względu na surowiec (ziele wykorzystane do produkcji), pakowane będą w opakowania 25 kg, 200 kg, 500 kg, 1000 kg. Nabywcy - firmy z branży paszowej, produkty kupowane od Spółki mogą:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right