Interpretacja indywidualna z dnia 29 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1124.2023.2.MJ
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na tzw. cash contribution.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na tzw. cash contribution.
w zakresie ustalenia, czy opisana w stanie faktycznym strata w wysokości niezamortyzowanej części nakładów poniesionych na obcą nieruchomość będącą przedmiotem dzierżawy, powstała na skutek rozwiązania umowy dzierżawy, stanowi koszt uzyskania przychodów.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na wykonanie utwardzonych ścieżek i podjazdów, likwidację progów i schodów na terenie przylegającym do domu na działce wchodzącej w skład rodzinnych ogrodów działkowych, dla osoby pozostającej na utrzymaniu podatnika.
W zakresie możliwości skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej dotyczącej wydatków na wyrównanie terenu działki wokół domu oraz umocnienie skarpy powstałej w wyniku wyrównania.
Przeznaczenie przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w ciągu dwóch lat liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie na zakup lokalu niemieszkalnego (wyodrębnionego ze strychu) nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego w myśl art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie, czy w przypadku przeznaczenia otrzymanych środków ze sprzedaży powierzchni strychowych (przekształconych w lokale mieszkalne) na utrzymanie zasobów mieszkaniowych (remonty i modernizacja lub spłata kredytu) Wspólnota będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44.
ustalenie czy dochód uzyskany ze sprzedaży pomieszczenia strychowego, a przeznaczony na dalsze remonty jest zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zakres przeprowadzonych prac mających na celu przystosowanie budynku gospodarczego do wykorzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mieści się w kategoriach ulepszenia środka trwałego w rozumieniu art. 22g ust. 17 ustawy o podatku dochodowym.
Wnioskodawca jest uprawniony do amortyzowania poniesionych wydatków adaptacyjnych przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacji. Przy czym, zważywszy, że jak wskazano we wniosku, część wydatków została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, to zgodnie z cyt. art. 23 ust. 1 pkt 45 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do kosztów podatkowych Wnioskodawca
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej.
Czy wydatki poniesione na zakup lokali niemieszkalnych położonych z przeznaczeniem ich na adaptację na cele mieszkalne spełniają przesłanki na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 i art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Ulga rehabilitacyjna adaptacja mieszkania.
W jaki sposób Podatnik powinien wyliczyć przychód i koszty uzyskania przychodu z działalności gospodarczej w związku z otrzymaniem przez spółkę komandytową ryczałtowego wynagrodzenia na pokrycie wydatków związanych z wykonaniem prac adaptacyjnych w wynajmowanym lokalu?
opodatkowanie sprzedaży lokali wyodrębnionych z zaadaptowanego poddasza
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odsetek od kredytu hipotecznego oraz wydatków poniesionych na zakup wyposażenia
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym, na którą składają się wydatki poniesione na prace adaptacyjne na dostosowanie zajmowanego na podstawie umowy najmu lokalu do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, może być zaliczana przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz ustalenia stawki amortyzacyjnej.
Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa Wspólnota Mieszkaniowa zobowiązana jest do opodatkowania dodatkowego przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokali mieszkalnych wyodrębnionych z części nieruchomości wspólnej?
Czy dochód ze sprzedaży tych lokali, uzyskany na cele mieszkaniowe i przeznaczony w całości na remont budynku mieszkalnego wspólnoty jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, jeżeli nie jest zwolniony to w jakiej dacie należy rozpoznać obowiązek podatkowy?
Możliwość pomniejszenia dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości nabytej w 2012 r. w drodze darowizny o kredyty i inne zobowiązania ciążące na nieruchomości a także o wysokość wycenionej przez wnioskodawcę służebności osobistej ustanowionej na rzecz rodziców. Możliwość uwzględnienia wśród wydatków na własne cele mieszkaniowe wydatków poniesionych na budowę, adaptację i wykończenie budynku mieszkalnego
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży pomieszczeń strychu przeznaczony na remont części wspólnych należy zaliczyć do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych?