Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.419.2024.3.ASZ
Skutki podatkowe zawarcia umowy cash poolingu.
Skutki podatkowe zawarcia umowy cash poolingu.
Skutki podatkowe zawarcia umowy cash poolingu.
Skutki podatkowe cesji wierzytelności jest: - prawidłowe w części dotyczącej zwolnienia przedmiotowego, - nieprawidłowe w części dotyczącej kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe wycofania z działalności gospodarczej lokali mieszkalnych i przekazania ich na cele osobiste.
Skutki podatkowe zwrotu darowizny w postaci nieruchomości, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu pierwotnej ceny nabycia nieruchomości w przypadku jej sprzedaży oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, w formie odpisów amortyzacyjnych pierwotnej ceny nabycia nieruchomości w trakcie wykorzystywania nieruchomości na potrzeby działalności gospodarczej .
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania.
Wnioskodawca jako Uczestnik będący i niebędący Koordynującym z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu nie będzie wykonywać czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT w rozumieniu art. 5 ust. 1 ustawy.
Skutki podatkowe czynności realizowanych w ramach systemu zarządzania płynnością finansową w formie limitów dziennych.
Określenie skutków podatkowych uzyskania decyzji w sprawie uznania prawidłowości wyboru i stosowania metody ustalania ceny transakcyjnej pomiędzy podmiotami powiązanymi (porozumienie APA) dla Spółki jako podatnika wymienionego w decyzji w sprawie porozumienia, nie będącego wnioskodawcą porozumienia APA
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Skutki podatkowe umowy cesji wierzytelności kredytowych.
Czy Umowa Transferu, w zakresie w jakim dotyczy przeniesienia wierzytelności z tytułu pożyczek za wynagrodzeniem, podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy czynności realizowane w ramach systemu zarządzania płynnością finansową (Zero Balancing Cash Pooling) podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy czynności realizowane w ramach systemu zarządzania płynnością finansową (Zero Balancing Cash Pooling) podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy zawarcie i wykonywanie opisanej przez Wnioskodawcę umowy cash poolingu podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości
W zakresie skutków podatkowych transakcji dokonywanych pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład PGK.
w zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy Cesji Wierzytelności
w zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy Cesji Wierzytelności
w zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy Cesji Wierzytelności
Przyjmując za Wnioskodawcą, że Umowa Przeniesienia (cesji) Wierzytelności nie przybrała postaci żadnej z czynności wskazanych w art. 1 ustawy o PCC, należy stwierdzić, że umowa cesji Wierzytelności zawarta przez Wnioskodawcę, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zwrotu pracownikom kosztów używania prywatnego samochodu w celach służbowych oraz związanych z tym obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia posiadanych przez wspólnika w kapitale Spółki oraz ustalenia czy do transakcji dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia będą miały zastosowanie przepisy dotyczące tzw. cen transferowych.
Zatem przyjmując za Wnioskodawcą, że prawa majątkowe będące przedmiotem umowy cesji (tj. Wierzytelności) będą wykonywane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i umowa cesji wierzytelności zostanie zawarta za granicą, należy stwierdzić, że powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych