Interpretacja indywidualna z dnia 5 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.231.2024.3.AM
Opodatkowanie kwot otrzymanych w wyniku zawarcia ugody.
Opodatkowanie kwot otrzymanych w wyniku zawarcia ugody.
Uznanie usług polegających na zapewnieniu oczyszczania ścieków przy pomocy wybudowanych POŚ na rzecz mieszkańców za czynność podlegającą opodatkowaniu oraz stawki podatku dla świadczonej usługi.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie uznania świadczonych usług na rzecz mieszkańców za czynności podlegające opodatkowaniu, stawki podatku dla usług polegających na zapewnieniu oczyszczania ścieków przy pomocy wybudowanych przydomowych oczyszczalni ścieków, zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w związku zakupem usług związanych z wybudowaniem przydomowych
określenie czy od czynszu najmu niezabudowanej działki płaconego przez najemcę Wnioskodawca powinien doliczyć podatek VAT oraz wystawić fakturę VAT a także czy Wnioskodawca powinien widnieć na fakturze jako sprzedawca
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa żonie
Skutki podatkowe z tytułu dokonania czynności darowizny przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę na rzecz żony
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa
Uznanie towarów za złom rozliczenie podatku przez nabywcę
Czy Wnioskodawcy przysługuje odliczenie VAT naliczonego w całości, tj. w wysokości 51.700 zł?
Wnioskodawca jest zobowiązany do wykazania w deklaracji VAT za miesiąc, w którym nastąpi podział Wnioskodawcy przez wydzielenie, kwot obrotu oraz podatku należnego związanych z działalnością y, jeżeli do dnia podziału powstał obowiązek podatkowy z tytułu dostaw towarów oraz świadczenia usług związanych z ta działalnością. Konsekwencją powyższej zasady rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku VAT
W jakiej części przysługuje prawo do odliczenia z faktury na zakup ciągnika rolniczego?
Czy Wnioskodawca może odliczyć cały podatek VAT z każdej wystawionej faktury na zakup lokalu użytkowego mimo, że na tej fakturze figuruje jego niepracująca żona?
1. Czy przedmiotowa usługa generuje po stronie Spółki obrót w rozumieniu art. 29 ustawy o VAT?2. Czy Spółka może nie uwzględniać tej transakcji przy wyliczaniu wskaźnika proporcji, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w/w ustawy? 3. Jednocześnie, czy Spółka powinna wykazać z tytułu przedmiotowej transakcji tzw. import usług zwolnionych z VAT i zawrzeć odpowiednie kwoty w Deklaracji VAT-7, w pozycjach 36
Czy dana faktura, wystawiona dla podmiotu zagranicznego powinna być uwzględniona w deklaracji miesięcznej podatku od towarów i usług VAT 7 za listopad 2005 r.?
Wątpliwości Strony dotyczą tego czy występuje, a jeżeli tak to w jakim terminie, obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu nabycia używanych środków transportu z terenu Unii Europejskiej, jeżeli pojazdy te stanowią towary handlowe i nie będą przez nią rejestrowane do poruszania się po drogach.
Czy nabywca nieruchomości może przejąć obowiązek rozliczania podatku od towarów i usług od obrotu osiągniętego z tytułu czynszów i administrowania nieruchomością, w związku z zawarciem umowy sprzedaży przedwstępnej nieruchomości?
Czy cena nabycia pawilonu handlowego zawiera podatek VAT, jeżeli w umowie sprzedaży cenę transakcyjną ustalono w kwocie netto?
Czy podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów ponoszonych w związku z budową budynku handlowego, w którym planował on prowadzić działalność opodatkowaną, jeżeli po zakończeniu inwestycji połowę tego obiektu wydzierżawia jego małżonka korzystająca ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług ?
Zapytanie podatnika dotyczy zarządzania nieruchomościami stanowiącymi własność gminy oraz sposobu rozliczania podatku VAT.
Czy przekazanie towarów będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz czy powinno odbyć się na podstawie faktury VAT w cenach netto, zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją ?
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa polegające na wyszukiwaniu klientów dla niemieckiego kontrahenta, który posiada numer identyfikacyjny nadany w Niemczech. Zdaniem pytającego czynności te winny podlegać opodatkowaniu w Niemczech na mocy par. 4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia MIn. Fin. z 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr97, poz. 970)
Czy faktury VAT związane z działalnością pożytku publicznego powinny być uwzględnione w rozliczeniu deklaracji podatkowej VAT-7?
Czy korzystając ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych można zastosować to zwolnienie także do przychodu osiągniętego na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 4g ustawy?