Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2016, sygn. ILPP5/4512-1-80/16-5/IP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/4512-1-80/16-5/IP
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Czy obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu świadczenia usług w zakresie przygotowywania i zarządzania stroną internetową ciąży na kontrahentach będących podmiotami gospodarczymi zarejestrowanymi w krajach członkowskich Unii Europejskiej?
Czy zakup, od norweskiej firmy, licencji na używanie programu komputerowego do własnych potrzeb, za którą użytkownik obowiązany jest zapłacić jednorazową opłatę z tytułu uruchomienia programu, roczne opłaty za użytkowanie programu oraz kompensatę z tytułu różnicy kursu USD w stosunku do NOK stanowi import usług, który podlega opodatkowaniu na terytorium Polski i powinien być udokumentowany fakturami
Spółka zamierza dokonać sprzedaży nadwyżki uprawnień do emisji gazów cieplarnianych przydzielonych przedsiębiorcom. Uprawnienie przydzielane są z uwzględnieniem poszczególnych okresów rozliczeniowych. Nabywcą praw będzie podatnik mający siedzibę na terytorium Wspólnoty, ale w kraju innym niż Rzeczypospolita Polska.
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług prowizji za wykonanie usługi polegającej na pośrednictwie w sprzedaży produktów brytyjskiego kontrahenta.
1. Czy usługi informatyczne świadczone na rzecz podatników mających na terytorium innych niż Rzeczypospolita Polska państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej siedzibę, stałe miejsce prowadzenia działalności lub w przypadku braku siedziby lub stałego miejsca prowadzenia działalności, mających na terytorium innych niż Rzeczypospolita Polska państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej adres lub miejsce
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa polegające na wyszukiwaniu klientów dla niemieckiego kontrahenta, który posiada numer identyfikacyjny nadany w Niemczech. Zdaniem pytającego czynności te winny podlegać opodatkowaniu w Niemczech na mocy par. 4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia MIn. Fin. z 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr97, poz. 970)
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy przy przejściu na zasady ogólne świadcząc usługi organizatora i pośrednika turystycznego ma możliwość odliczenia podatku naliczonego od nabywanych obcych usług noclegowych i gastronomicznych.
Pytanie dotyczy stawki podatku od towarów i usług na usługi remontowo-budowlane wykonane przez podwykonawcę w budynku znajdującym się w Norwegii.
Pytanie dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług usługi tłumaczenia i usługi elektronicznej świadczonej na rzecz kontrahenta spoza Unii Europejskiej.
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy wykonując na terenie Niemiec usługi polegające na montażu maszyn z materiałów powierzonych dla kontrahenta niemieckiego zarejestrowanego jako unijny podatnik VAT ma obowiązek opodatkować wykonywaną usługę na terytorium kraju podatkiem VAT.
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą i jest zarejestrowany na terenie Polski. Na zlecenie kontrahenta niemieckiego, posiadającego niemiecki numer identyfikacyjny dla potrzeb podatku, zamierza uzyskać zezwolenie na transport urządzenia z Niemiec do Polski (przewoźnikiem jest firma niemiecka), dokonać jego pilotażu oraz rozładować i zamontować je na terenie Polski.Czy należy naliczyć VAT od którejkolwiek
Firma zarejestrowana na terenie Polski, na zlecenie kontrahenta niemieckiego (posiadającego niem. nr identyfikacyjny dla potrzeb podatku) zamierza:uzyskać odpowiednie zezwolenia na przewóz urządzenia na terenie Polski, przetransportować je (z pilotażem), rozładować i dokonać jego montażu na terenie Polski. Czy należy od ww. czynności naliczać podatek VAT?
Podatnik świadczy usługi w zakresie wykonania kominków m.in. w domkach jednorodzinnych. Usługi te wykonywane są dla osób fizycznych zamieszkałych w kraju, jak i w krajach Unii Europejskiej /np. w Niemczech/. W związku z powyższym Podatnik pyta czy usługa dotycząca wykonania i montażu kominka dla osoby fizycznej zamieszkałej w Niemczech winna być objęta stawką podatku VAT w wysokości 7%, lub też jest
Podatnik pyta czy jeżeli wykonanie kominka wraz z montażem jest czynnością niepodlegającą opodatkowaniu w kraju to przysługiwać mu będzie odliczenie podatku VAT w zakresie dotyczącym wykonanej usługi.
Podatnik pyta czy w przypadku gdy zleceniodawcą holowania uszkodzonego pojazdu na odcinku: okolice Berlina (miejsce awarii) - Opole (miejsce docelowe) jest przedsiębiorca z Niemiec, będący podatnikiem VAT-UE tam zarejestrowanym, który podaje dla celów tej czynności numer, pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby VAT na terytorium Niemiec, transakcja podlega podatkowi VAT w Polsce.
Podatnik kupuje towary w postaci zmielonych butelek ze sztucznego tworzywa tzw. pet flakes na Litwie, dalej przez port Kłajpeda wysyła towar do Chin. Faktury z Litwy przesyłane są do Polski (zakup towaru), a następnie Podatnik wystawia fakturę dla odbiorcy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Towar nie dociera do Polski, z pominięciem terytorium kraju jest eksportowany do Chin. Na potwierdzenie faktu
1.Jaką stawkę podatku należy stosować w przypadku wysyłki, do kontrahenta Niemieckiego, wyrobów gotowych przed upływem 30 dni od dnia wykonania usługi, a jaką w przypadku gdy wysyłka jest dokonywana po upływie 30 dni od dnia wykonania usługi?2.Jaką datę należy przyjąć za datę wykonania usługi w przypadku wysyłki półproduktów? Czy datę wystawienia zlecenia sprzedaży przez kontrahenta czy też datę przekazania
Dotyczy usług elektronicznych. Wątpliwości Spółki dotyczą prawidłowości zakwalifikowania przedmiotowych usług jako nie podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług do dnia 30 kwietnia 2004r. oraz opodatkowania podatkiem od towarów i usług po tym dniu.