Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.08.2005, sygn. RP/443-5/05, Urząd Skarbowy w Bochni, sygn. RP/443-5/05
1. Czy usługi informatyczne świadczone na rzecz podatników mających na terytorium innych niż Rzeczypospolita Polska państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej siedzibę, stałe miejsce prowadzenia działalności lub w przypadku braku siedziby lub stałego miejsca prowadzenia działalności, mających na terytorium innych niż Rzeczypospolita Polska państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej adres lub miejsce zamieszkania, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce?2. Czy faktura za te usługi powinna zawierać numer VAT UE odbiorcy usługi?3. Czy w takiej sytuacji istnieje obowiązek rejestracji w celu uzyskania numeru VAT UE?
POSTANOWIENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bochni działając na podstawie art. 14a § 1, sect 3 oraz sect 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr. 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług, zawartego w piśmie z dnia 13.05.2005 r., stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
Na podstawie art. 14a sect 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) naczelnik urzędu skarbowego na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Jak wynika z art. 14a sect 3 i 4 tejże ustawy następująca w formie postanowienia interpretacja naczelnika urzędu skarbowego zawiera ocenę prawną stanowiska pytającego z przytoczeniem przepisów prawa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right