Aport diecezji do spółki bez zwolnienia w CIT
Opodatkowanie świadczonych usług cmentarnych oraz wykazywania w pliku JPK oraz odprowadzanie podatku do urzędu skarbowego, prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupów związanych z utrzymaniem cmentarza jako całości w tym kościoła na cmentarzu, prowadzenia rejestru VAT oraz składania JPK_VAT, ewidencjonowania opłat za pomocą kasy fiskalnej oraz wystawiania faktur.
W zakresie ustalenia, czy w świetle unormowań dotyczących Parafii jako zarządcy i właściciela cmentarza, prowadzącego na nich swą działalność statutową przewidzianą przez prawo krajowe i kanoniczne, dokonującej czynności w wykonaniu prawa zarządu cmentarzem wyznaniowym za pośrednictwem administratora, w świetle przepisu art. 17 ust. 1 pkt 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy traktować
Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że umowa zakupu przez Wnioskodawcę nieruchomości oraz wyposażenia ruchomego jako, że przedmioty transakcji, jak wskazano we wniosku, nie są przeznaczone do działalności gospodarczej zawarta z kościelną osobą prawną będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa
Czy pożyczka pieniężna udzielona Ośrodkowi przez jego organ założycielski, tj. diecezję podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy na podstawie treści art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT, w którym mowa jest o podatniku, a nie osobie prawnej, dochód Hospicjum, traktowanego jako podatnik, który jest wyodrębnioną pod względem organizacyjnym jednostką od Caritas, z prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na dobroczynności, ochronie zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów oraz kultu religijnego
Czy Administracji jako podmiotowi podatkowemu, który podmiotowość prawną czerpie z osobowości prawnej Inspektorii, przysługuje zwolnienie od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca ma prawo skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych wynikającego z ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej?
Czy Parafia ma prawo odliczyć podatek VAT od zakupionych usług polegających na pielęgnacji terenów zielonych wokół Kościoła?
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.
Czy dochody uzyskiwane w ramach Spółki podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też na podstawie przepisów ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP lub ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania?
Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku VAT w całości ani w części w związku z zamiarem realizacji projektu, ponieważ nie jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, a mienie powstałe w wyniku realizacji projektu nie będzie wykorzystywane do wykonywania przez Wnioskodawcę czynności opodatkowanych podatkiem VAT.
Czy gdyby Wnioskodawca wybrał inną formę podmiotu leczniczego tzn. utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (przy założeniach, że spółka zostanie utworzona przez kościelną osobę prawną (działalność statutowa spółki o charakterze charytatywno-opiekuńczym zgodnie z art. 38 pkt 1 ustawy z dnia 17 maja 1989r. o stosunkach Państwa do Kościoła Katolickiego)) działalność lecznicza prowadzona będzie
Czy dochody uzyskane przez Prowincję z tytułu udzielenia licencji na publikację utworu, do którego majątkowe prawa autorskie Prowincja nabyła w spadku, stanowią dochody zwolnione od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a) ppkt (a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a Prowincja nie ma obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy ordynacji podatkowej?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
Czy dochody uzyskane przez Wnioskodawcę wskutek otrzymania darowizny nieruchomości, oraz dochody z tytułu bycia akcjonariuszem utworzonej spółki komandytowo-akcyjnej będą wolne od podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust 1 pkt 4a lit. b) Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop)?
Na wstępie należy zaznaczyć, iż niniejsza interpretacja dotyczy konsekwencji podatkowych dla Wnioskodawcy jako podatnika podatku dochodowego od osób prawnych w związku z wypłatą dywidendy jedynemu udziałowcowi - kościelnej osobie prawnej. W zakresie obowiązków płatnika wydano odrębne rozstrzygnięcie.
Czy i w jaki sposób opodatkować nieodpłatne przekazanie przez Konwent nieruchomości do korzystania przez Wnioskodawcę?
Czy i jak opodatkować wypłatę dywidendy wspólnikom?
Czy dochody uzyskiwane w ramach szpitala powinny być zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? Jeżeli tak, to które przepisy regulują podstawę zwolnienia z podatku dochodowego - czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych czy przepisy ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP czy przepisy ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania? Czy działalność wykonywana
1. Czy sprzedaż kuponów cegiełek dla przedsiębiorców będzie podlegała zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 4a lit. b) jako pozostała działalność (dochód przeznaczony na budowę kościoła spłatę kredytu)? 2. Czy sprzedaż monet cegiełek za pełną odpłatnością lub o obniżonej cenie w zamian za zebrane przez klientów sklepów kupony cegiełki (znaczki) będzie podlegała zwolnieniu nas podstawie art. 17
Czy przedstawione w poz. 54 zdarzenie przyszłe w formie otrzymanych ofiar może spowodować powstanie obowiązku podatkowego w ramach podatku dochodowego od osób prawnych (art. 17 ust. 1 pkt 4a Iit. b)?
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Parafia nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z remontem chodnika wokół kościoła.