Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2019, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.313.2019.2.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.313.2019.2.PM
Brak prawa do odliczenia w związku z nieodpłatnym podziałem przez wydzielenie.
Brak prawa do odliczenia w związku z nieodpłatnym podziałem przez wydzielenie.
VAT - dotyczy braku obowiązku opodatkowania nieodpłatnych wydań materiałów reklamowych oraz możliwości korekty podstawy opodatkowania.
Czy przekazanie lokali mieszkalnych na cele prywatne traktuje się jak odpłatną dostawę towarów? Czy podstawą opodatkowania przy przekazywaniu ww. mieszkań na cele prywatne Wnioskodawcy (przed ich odbiorem technicznym) jest koszt ich wytworzenia? Czy przekazanie ww. lokali mieszkalnych na cele prywatne Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu stawką 8% VAT? Jakim dokumentem należy udokumentować przekazanie
Opodatkowanie i dokumentowanie budowy domu na własne cele osobiste z wykorzystaniem materiałów i usług nabytych do działalności gospodarczej.
opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów o jednostkowej cenie nabycia (lub jednostkowym koszcie wytworzenia) nieprzekraczającej 10 zł oraz prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego w deklaracji za okres, w którym wystawione / otrzymane zostaną korekty faktur wewnętrznych
opodatkowanie czynności przekazania lokalu mieszkalnego na cele osobiste,- dokumentowanie ww. czynności.
dotyczy opodatkowywania testów przekazywanych zleceniobiorcy w celu wykonania usługi oraz wystawienia korekty faktury wewnętrznej i momentu skorygowania podatku należnego
1. Czy w związku ze świadczeniem przez Pool leadera usług na rzecz Wnioskodawcy w ramach struktury cash pooling, Spółka powinna rozpoznać import usług zwolnionych, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, do których rozliczania zobowiązana będzie Spółka jako nabywca usługi?2. W przypadku udzielenia twierdzącej odpowiedzi na pytanie oznaczone nr 1, czy Spółka będzie zobowiązana do wystawiania faktury
W zakresie braku konieczności dokumentowania fakturą VAT dopłat do ceny każdego metra sześciennego ścieków dla grupy taryfowej 1.
Do planowanej przez Wnioskodawcę czynności przekazania domu mieszkalnego na osobiste cele wraz z działką, na której jest posadowiony, zastosowanie będzie miała stawka podatku VAT w wysokości 8%, o której mowa w art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146a pkt 2 oraz art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług.
w zakresie opodatkowania przez Wnioskodawcę i udokumentowania fakturą wewnętrzną nieodpłatnego przekazania towarów przez agencję marketingowo-reklamową w ramach akcji promocyjnej oraz prawa do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez agencję marketingowo-reklamową za kompleksową usługę obsługi akcji promocyjnej.
w zakresie opodatkowania przez Wnioskodawcę i udokumentowania fakturą wewnętrzną nieodpłatnego przekazania towarów przez agencję marketingowo-reklamową w ramach akcji promocyjnej oraz prawa do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez agencję marketingowo-reklamową za kompleksową usługę obsługi akcji promocyjnej
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych, oraz w zakresie udokumentowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Opłata za uczestnictwo bierne w konferencjach naukowych, jest odpłatnością za udział w imprezie naukowej (edukacyjnej), a zatem miejscem świadczenia tych usług, zgodnie z art. 28g ust. 1 ustawy jest miejsce, w którym te imprezy faktycznie się odbywają.
Nieodpłatne przekazanie, prawo do odliczenia, obowiązek wystawiania faktur wewnętrznych i prowadzenia ewidencji osób obdarowanych.
Uznanie wykorzystania własnych sal do przeprowadzania szkoleń za świadczenie usług oraz sposób dokumentowania tych czynności.
W jaki sposób udokumentować powyższą transakcję dla celów VAT, z uwzględnieniem wewnętrznej faktury korygującej oraz kursu waluty zastosowanego do przeliczenia kwoty wyrażonej w EUR na PLN?
Czy w świetle przedstawionego wyżej stanu faktycznego, faktury dokumentujące sprzedaż wystawiane przez podmiot X działający w imieniu i na rzecz Wnioskodawcy na podstawie udzielonego przez niego pełnomocnictwa oraz faktury wewnętrzne VAT, spełniają wymogi dotyczące fakturowania określone w art. 106 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku VAT oraz w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 listopada
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionych usług transportowych związanych z dowozem pracowników.
1. Czy będąc właścicielem firmy jednoosobowej, Wnioskodawca może wystawić sobie fakturę sprzedaży (marża ok. 10%) powiększoną o 7% podatek od towarów i usług i nie korygować podatku naliczonego przy zakupie materiałów dotyczących budowy domu? 2. Czy należałoby zmienić przeznaczenie inwestycji i skorygować podatek naliczony w momencie podjęcia decyzji o przekazaniu budynku na własny użytek?
1. Czy Spółka jest zobowiązana wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą VAT należny z tytułu nieodpłatnego korzystania z samochodu służbowego w części obciążającej pracownika wynikającej z zastosowanego wskaźnika 0,5%? 2. Czy w związku z pokryciem przez pracownika kosztu paliwa, Spółka musi zaewidencjonować sprzedaż poprzez wystawienie faktury, bądź paragonu fiskalnego, czy możliwe jest tylko naliczenie
Czy Spółka ma prawo odliczyć podatek VAT naliczony od zakupów związanych z eksploatacją tych samochodów w części podlegającej odliczeniu, zgodnie z przepisami ustawy o VAT?
Czy przekazanie na cele osobiste podatnika towaru w postaci nowego budynku mieszkalnego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz według jakiej stawki? Jaki dokument należy wystawić w celu udokumentowania w/w operacji? W jaki sposób należy ustalić podstawę opodatkowania?