Interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.151.2024.1.MR1
Zwolnienie przedmiotowe dochodu wydatkowanego na cele statutowe (dobroczynność, wspieranie organizacji dobroczynnych).
Zwolnienie przedmiotowe dochodu wydatkowanego na cele statutowe (dobroczynność, wspieranie organizacji dobroczynnych).
Ustalenie czy kwoty wydatkowane przez Fundację są wydatkami na cele statutowe, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 i czy w związku z tym dochody Fundacji podlegają zwolnieniu z podatku w części przeznaczonej na te cele.
Czy środki otrzymane przez Fundację ze Zbiórki i przeznaczone na zakup Sprzętu przekazanego na rzecz Wojska Ukrainy będą podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego na gruncie Ustawy o CIT.
Czy środki pieniężne w kwocie 1 zł, które spółka będzie otrzymywać na konto bankowe będą stanowić przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Środki zebrane na leczenie syna w drodze realizacji polecenia darczyńcy nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jeżeli wysokość tych środków otrzymana od jednej osoby nie przekroczy 4.902 zł
W zakresie:- opodatkowania nieodpłatnej działalności statutowej- prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego związanego z wykonywaniem usług opodatkowanych i niepodlegających opodatkowaniu.
Działalność statutowa nieodpłatna prowadzona przez Fundację nie podlega ustawie o VAT.
Czy darowizna przekazana przez Wnioskodawczynię na cele charytatywno opiekuńcze na rzecz Domu A podlega w całości (bez limitu) wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy darowizna na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła przekraczająca limit określony w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych może zostać odliczona w pełnej wysokości? Jakie dane powinno zawierać sprawozdanie osoby obdarowanej?
Czy osoba fizyczna ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym całej kwoty darowizny przekazanej na działalność charytatywno-opiekuńczą kościelnych osób prawnych w 2005 roku?
"czy dochód uzyskany przez Stowarzyszenie z tytułu otrzymanej darowizny, a następnie wydatkowany na stypendium doktoranckie jest zwolniony od podatku dochodowego od osób prawnych?"
Podatnik, będący jednostką kościelną, w ramach swojej działalności prowadzi hospicjum oraz aptekę. Dochody z apteki w części przeznaczonej na działalność statutową są zwolnione od podatku dochodowego. Natomiast podatek VAT jest rozliczany w deklaracjach VAT-7 składanych w urzędzie skarbowym. Jednostka kościelna zauważa, że na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa
Czy w związku z uchwałą Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 14 marca 2005r., małżonkowie ,,X" mają prawo w zeznaniu podatkowym PIT-36 za rok 2004, odliczyć od dochodu w całości (bez limitu) darowizny przekazane na ,,na kościelną działalność charytatywno - opiekuńczą " ?
Czy można dokonać odliczenia od dochodu za 2004 rok darowizn udokumentowanych bankowymi dowodami wpłat, a przekazanych na cele kultu religijnego i działalność charytatywno - opiekuńczą kościelnych osób prawnych?
Podatnik posiada status instytucji pożytku publicznego. Otrzymuje darowizny rzeczowe ze Szwecji, następnie w prowadzonym przez siebie sklepie zbywa towar, a cały dochód zamierza przeznaczyć wyłącznie na działalność statutową stowarzyszenia. Czy od uzyskanego utargu ze sprzedaży darowanych i używanych rzeczy w swoim sklepie musi odprowadzać podatek dochodowy od osób prawnych, czy też może być zwolniony
Czy w opisanej sytuacji cała kwota przekazanej darowizny na cele charytatywno-opiekuńcze podlega odliczeniu w pełnej wysokości?
Czy podatnik - osoba fizyczna ma prawo do odliczenia w całości od podstawy opodatkowania kwoty dokonanej darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą na rzecz kościelnych osób prawnych w 2004 roku?