Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.145.2024.2.AR
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38-40.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38-40.
Ustalenie, czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wpłaty na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych wpłat uiszczanych przez Bank na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat dodatkowych stanowiących sankcję finansową stosowaną wobec podróżnych, którzy nie wykupili biletu w ogóle lub właściwego biletu uprawniającego do korzystania z usługi przewozowej.
Czy Spółka zasadnie uznała tą czynność podlegającą opodatkowaniu?
Czy Spółka zasadnie uznała tą czynność podlegającą opodatkowaniu?
Czy opłaty dodatkowe wymagane przez bank w związku z otrzymaniem pożyczki bankowej będą stanowić koszt uzyskania przychodu, a jeśli tak to czy ten koszt należy rozpoznać w dacie poniesienia (zgodnie z art. 15 ust. 4d updop)?
Czy zapłacona dodatkowa opłata parkingowa z tytułu nieopłacenia kosztów postoju w miejscu płatnego parkowania stanowi koszt uzyskania przychodów prowadzonej przez naszą Spółkę działalności?
W jaki sposób powinna być opodatkowana kwota 0,20zł doliczana do każdego sprzedanego przez kierowcę w autobusie biletu?
Opodatkowanie podatkiem VAT opłat dodatkowych pobieranych w ramach kontroli biletów w autobusach komunikacji miejskiej.
Spółka wykonuje działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób w komunikacji miejskiej i podmiejskiej i jest upoważniona do kontroli dokumentów przewozu osób, czyli tzw. biletów przejazdu. W stosunku do podróżnych, którzy nie wykupili biletu uprawniającego do korzystania z usługi przewozowej, oprócz właściwej należności za usługę przewozową pobierana jest opłata dodatkowa, która ma charakter sankcji
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować: - pośrednictwo w sprzedaży biletów lotniczych na transport osób (na liniach krajowych i międzynarodowych) oraz - pobór opłat dodatkowych za wystawiony bilet lotniczy. Zdaniem Podatnika winno się stosować stawkę podatku VAT w wysokości 0% w przypadku pośrednictwa w sprzedaży biletów lotniczych zagranicznych oraz stawkę 7% dla biletów krajowych . Opłaty dodatkowe