Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.98.2024.1.KGD
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z z faktury dokumentującej transport na lotnisko dla pracowników.
W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania usług pracownikom, klientom i partnerom biznesowym oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją wydarzeń firmowych.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z ZFŚS do wycieczki dla pracowników, emerytów i rencistów.
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na nabycie posiłków dla pracowników pracujących na terenie budów, podwykonawców lub pracowników podwykonawców pracujących na terenie budów, pracowników biur regionalnych, pracowników podczas szkoleń, uczestników rady dyrektorów, pracowników podczas spotkań okolicznościowych (np. Wigilii) i wyjść integracyjnych.
Brak możliwości odzyskania uiszczonego podatku od towarów i usług w związku z realizacją inwestycji pn. Budowa miejsca rekreacji i integracji ().
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług związanych z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zieleni świadczone przez Centrum Integracji Społecznej
Czy w przypadku zakupu akcji giełdowych przez Wnioskodawcę za pieniądze na rynku pierwotnym w ofercie publicznej w roku 1998, z którymi Wnioskodawca nie dokonywał żadnych operacji aż do momentu sprzedaży w lipcu 2014 roku zobowiązany jest zapłacić podatek dochodowy?
Przychód z tytułu zbycia przez Wnioskodawcę w 2013 r. akcji Banku P. S.A., otrzymanych na skutek podziału banku w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy Kodeks spółek handlowych w zamian za akcje Banku B. S.A. nabyte przed dniem 1 stycznia 2004 r. podlega opodatkowaniu; nie ma do nich zastosowania zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 stycznia 2003 r. o zmianie ustawy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na karnety wejściowe na basen i imprezy sportowe, paczki i bony towarowe dla pracowników oraz wigilię pracowniczą.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika