Interpretacja indywidualna z dnia 13 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.797.2022.2.MN
Sprzedaż akcji (poprzez portal internetowy) nabytych odpłatnie i nieodpłatnie jako nagroda.
Sprzedaż akcji (poprzez portal internetowy) nabytych odpłatnie i nieodpłatnie jako nagroda.
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych w przypadku sprzedaży wytwarzanych napojów mieszczących się w grupowaniu PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11 za pośrednictwem sklepu internetowego na rzecz: - konsumentów, - przedsiębiorców nieprowadzących sprzedaży detalicznej napojów.
Czy za wprowadzenie napojów na rynek krajowy można uznać: - sprzedaż napojów za pomocą automatów sprzedażowych, - sprzedaż napojów na rzecz pracowników za pośrednictwem platformy elektronicznej, - sprzedaż napojów do sklepów prowadzących sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, - nieodpłatne przekazanie napojów do dyspozycji pracowników i gości, - nieodpłatne przekazanie
Opłata od środków spożywczych w zakresie: - braku obowiązku uiszczania tejże opłaty od sprzedaży Napojów na rzecz Hurtowników A, prowadzących wyłącznie sprzedaż hurtową Napojów, - braku obowiązku uiszczania tejże opłaty od sprzedaży Napojów na rzecz Hurtowników B, prowadzących sprzedaż hurtową Napojów oraz sprzedaż detaliczną innych niż Napoje dóbr materialnych, - braku obowiązku uiszczania tejże opłaty
Opłata od środków spożywczych w odniesieniu do sprzedaży napojów mieszczących się w grupowaniu PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11 jak i tych objętych innymi kodami PKWiU za pośrednictwem sklepu internetowego na rzecz konsumentów oraz przedsiębiorców.
Czy opłatę za przesyłkę produktu zakupionego na aukcji internetowej Wnioskodawcy, którą ponosi kupujący, wlicza się do przychodu do opodatkowania Wnioskodawcy?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
Czy sytuacja opisana powyżej będzie rodziła dla Wnioskodawcy obowiązek podatkowy związany z przesyłką towarów?
W opisanej sytuacji przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie kosztów przesyłki zamówionego towaru nie będą stanowiły dla Zainteresowanej podstawy opodatkowania i nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym nie będą rodziły obowiązku podatkowego dla Wnioskodawczyni.
W opisanej sytuacji otrzymywane przez Wnioskodawczynię środki pieniężne na pokrycie kosztów przesyłek realizowanych przez X, nie stanowią dla Wnioskodawczyni podstawy opodatkowania, a zatem nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji w opisywanej sytuacji nie powstanie po stronie Wnioskodawczyni obowiązek podatkowy, dotyczący podatku od towarów i usług.
Czy środki pieniężne, które przekazywane będą Wnioskodawcy (jako pełnomocnikowi) na pokrycie zobowiązań kupującego (jako mocodawcy) względem X (lub innego operatora obowiązanego do świadczenia powszechnych usług pocztowych - umowy zawierane przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz kupującego na podstawie pełnomocnictwa) stanowić będą dla Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług
W opisanej sytuacji przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie kosztów przesyłki zamówionego towaru nie stanowią dla Zainteresowanej podstawy opodatkowania i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym nie rodzą obowiązku podatkowego dla Wnioskodawczyni.
Zakres ustalenia podstawy opodatkowania przy dostawie towaru, w przypadku gdy na podstawie udzielonego pełnomocnictwa zostanie zawarta, w imieniu i na rachunek kupującego, umowa o świadczenie usług pocztowych z pocztą Polską w celu dostarczenia towaru.
sprzedawca posiada upoważnienie (pełnomocnictwo) do zawarcia umowy o usługi pocztowe w imieniu i na rachunek kupującego
W przypadku, gdy sprzedawca posiada pełnomocnictwo do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego mamy do czynienia ze zwrotem kosztów i kwota ta nie wchodzi do podstawy opodatkowania , gdyż nie będzie stanowiła dla Wnioskodawczyni obrotu, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o VAT.
Kwota na poczet zawarcia przez Wnioskodawcę w imieniu kupującego umowy o świadczenie usług pocztowych nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy obrotu, zatem brak będzie konieczności wyszczególniania jej na fakturze dotyczącej sprzedaży towaru zakupionego na aukcji internetowej.
opodatkowania opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego
Czy istnieje koniczność uwzględnienia na fakturze dotyczącej sprzedaży wysyłanego towaru opłaty pocztowej i w zakresie obowiązku naliczania podatkod towarów i usług od tej opłaty?
Zwolnienie od podatku usługi pocztowej przy wysyłce towarów ze sklepu internetowego.
Opodatkowanie opłaty pocztowej za przesyłkę towaru zakupionego w sklepie internetowym.
Opodatkowanie opłaty pocztowej za sprzedaż w sklepie internetowym. Korekta podatku należnego.
Czy zawarcie umowy w imieniu kupującego i na jego rzecz (na podstawie umowy pełnomocnictwa) powoduje, że przekazane Wnioskodawcy środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem poczty stanowią podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego aukcje internetowe.