Interpretacja indywidualna z dnia 23 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.445.2024.4.MG
Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od łodzi motorowej wykorzystywanej sezonowo.
Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od łodzi motorowej wykorzystywanej sezonowo.
Sposób dokonywania odpisów amortyzacyjnych oddanego do korzystania środka trwałego, możliwość zaliczenia do kosztów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem za cumowanie jachtu, prac malarskich napisów reklamowych oraz innych oznakowani jachtu, możliwość zaliczenia do kosztów kwot z tytułu rat w leasingu finansowym bądź wydatków związanych z zawarciem leasingu finansowego
Nie wszystkie rodzaje działalności gospodarczej mogą być prowadzone przez cały rok. Specyfika niektórych rodzajów działalności gospodarczej powoduje, że mogą być one prowadzone tylko przez część roku, tj. w sezonie. Powoduje to liczne wątpliwości, jak rozliczać podatek dochodowy, VAT oraz podatek od nieruchomości od takiej działalności. W raporcie przedstawiamy omówienie podatkowych skutków prowadzenia
Czy pomimo sezonowego wykorzystywania zakupionych maszyn i urządzeń Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów dokonywane metodą liniową odpisy amortyzacyjne w każdym miesiącu?
Czy pomimo czasowego nieużytkowania kompleksu przechowalniczego oraz maszyn i urządzeń Wnioskodawca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów dokonywane odpisy amortyzacyjne?
Nasza spółka zamierza kupić szybowce i prowadzić w sezonie letnim naukę latania na nich. Będą one wykorzystywane jedynie przez część roku, tj. pięć miesięcy, a ich jednostkowa wartość wynosi 72 000 zł netto. W jaki sposób powinniśmy je amortyzować?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środka trwałego (kombajnu) i jego ulepszenia wykorzystywanego sezonowo w pierwszym roku podatkowym i w latach następnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad amortyzacji środka trwałego (siewnika) wykorzystywanego sezonowo w pierwszym roku podatkowym.
Czy Wnioskodawczyni ma możliwość odliczyć roczną sumę amortyzacji samochodu w ciągu 6 miesięcy działalności?
Prace sezonowe nie są zdefiniowane ani wyodrębnione w polskim prawie pracy. Zaliczamy do nich wszelkie prace, na które zapotrzebowanie występuje wyłącznie przez pewien okres. Zwykle kojarzymy je z rolnictwem, ogrodnictwem, sadownictwem czy gastronomią. O wyborze podstawy zatrudnienia sezonowego decyduje rodzaj pracy do wykonania oraz okres, przez który ma być ona świadczona. Z reguły pracodawcy działający
Jeśli organizacja posiada składniki majątku trwałego, powinna pamiętać, że podlegają one odmiennej amortyzacji niż składniki używane przez cały rok obrotowy. W takim przypadku możliwe są dwie metody ustalenia wysokości odpisu amortyzacyjnego.
Czy ma Pan prawo od miesiąca września 2007 r. ustalić indywidualną stawkę amortyzacyjną dla łodzi motorowej, użytkowanej w danym roku podatkowym sezonowo w okresie wiosenno letnim przy prowadzeniu działalności gospodarczej, w wysokości określonej w art. 22j ust. 1 pkt 3 (winno być w art. 22j ust. 1 pkt 2) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. w wysokości 1/30 podstawy naliczania odpisów
Czy w przypadku środka trwałego używanego sezonowo przez 9 miesięcy w roku, należy dokonywać w miesiącach jego używania miesięcznych odpisów amortyzacyjnych w wysokości 1/12 rocznej amortyzacji ?
Czy ustalona przed rozpoczęciem amortyzacji budynku (wykorzystywanego sezonowo) roczna kwota odpisów amortyzacyjnych będzie stała, natomiast miesięczny odpis amortyzacyjny (stanowiący koszt uzyskania przychodów) uzależniony będzie od liczby miesięcy, w których środek trwały - budynek będzie wykorzystywany.