Czy od nowego roku można zmienić przyjętą stawkę amortyzacyjną
Zastosowanie szczególnej procedury VAT marża do sprzedawanych części samochodowych pochodzących z demontażu zakupionych pojazdów (wraków samochodowych). Ewidencjonowanie na kasie rejestrującej pod literą „F” sprzedaży części samochodowych, opodatkowanej w systemie VAT marża. Ustalenie podstawy opodatkowania VAT marżą dla sprzedaży części samochodowych pochodzących z demontowanych pojazdów.
Czy koszty z tytułu opłat za bagaż, przejazd drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania, miejsca parkingowe oraz inne niezbędne wydatki wiążące się bezpośrednio z odbywaniem podróży służbowej zwracane pracownikowi oprócz kwoty wynikającej z ewidencji przebiegu pojazdu wypłacane w związku z odbytą podróżą służbową samochodem prywatnym pracownika, stanowią dla Spółki koszty
Czy Spółka po wykupie samochodu z leasingu operacyjnego może zastosować indywidualną stawkę amortyzacji?
Czy w związku z orzeczeniem ETS, że pobierana przez polskie organy akcyza od sprowadzanych z innych krajów Unii Europejskiej samochodów osobowych jest niezgodna z prawem wspólnotowym, będzie można zmniejszyć podstawę opodatkowania podatkiem VAT bowiem niesłusznie pobierana akcyza była jednym z elementów składowych podstawy do VAT?Czy wyżej wymienione orzeczenie ETS daje podatnikowi możliwość skorygowania
Czy wszystkie wymienione wyżej czynności zostały wykonane poprawnie i w jaki sposób, przy tak niskiej cenie zakupu, amortyzować przedmiotowy środek trwały?
Czy w związku z zaistniałym stanem faktycznym może Pani uznać zakupiony samochód osobowy za używany środek trwały w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym zastosować skrócony okres amortyzacji tj. 30 miesięcy?
Czy cena zakupu samochodu używanego nabytego w kraju UE widniejąca na fakturze lub umowie cywilnej kupno-sprzedaż plus koszty dodatkowe poniesione przy nabyciu auta oraz koszty umożliwiające podjęcie próby jego sprzedaży składają się na cenę nabycia auta, wg podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz czy akcyza jest kosztem wchodzącym w cenę nabycia używanego sprowadzonego samochodu z krajów UE,
7 kwietnia 2006 r. nasza spółka (prowadząca pełną księgowość) zakupiła samochód osobowy sprowadzony z Niemiec. Auto zostało kupione od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Transakcję zawarto na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Samochód planujemy wprowadzić do ewidencji środków trwałych. Wartość transakcji to 27 000 euro. Dodatkowo zapłaciliśmy również akcyzę oraz opłatę recyklingową
Prowadzę firmie pkpir. Poprzedni księgowy amortyzował składniki majątku o wartości poniżej 3500 zł przez okres 2-3 lat, używany (8-letni) samochód osobowy - 5 lat, a koszt polisy (250 zł) był rozliczany w czasie. Czy i w jaki sposób mogę zakończyć ten sposób rozliczeń, nie narażając się na zarzuty ze strony urzędu skarbowego?
Czy Podatnik prowadzący działalność gospodarczą może zastosować indywidualne stawki amortyzacji liniowej, jeżeli nabył już używany samochód, który był wykorzystywany u poprzedniego właściciela przez wymagany okres co najmniej 6 miesięcy?
dot. stosowania indywidualnie ustalonej stawki amortyzacyjnej dla samochodu używanego, po raz pierwszy wprowadzonego do ewidencji środków trwałych.
Czy prowadząc działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych w zakresie skupu i sprzedaży samochodów używanych, części samochodowych oraz usług mechanicznych, czy możliwe jest obniżenie podatku należnego o podatek naliczony przy tzw. "zakupach kosztowych" związanych z dostawą towarów i usług opodatkowaną zarówno na zasadach ogólnych jak i stosując szczególną procedurę opodatkowania?
dotyczy zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej na samochód osobowy wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy zakupiony przez firmę używany samochód można amortyzować przyjmując indywidualnie ustaloną stawkę?
Czy podatnik może skorzystać z prawa do odliczania podatku naliczonego od zakupionego paliwa do w/w samochodów ?
W jaki sposób należy dokonywać odpisów amortyzacyjnych od samochodu używanego zakupionego na kredyt i wprowadzonego do ewidencji środków trwałych?
Zastanawiam się nad kupnem używanego samochodu i wprowadzeniem go do ewidencji działalności gospodarczej. Czy amortyzacja takiego samochodu powinna być dokonywana na takich samych zasadach jak samochodu nowego?