Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.195.2024.3.EZW
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – organizacja imprezy.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – organizacja imprezy.
Z dniem 1 lipca 2011 r. weszło w życie unijne rozporządzenie wykonawcze nr 282/2011 z 15 marca 2011 r. ustanawiające środki wykonawcze do Dyrektywy 2006/112/WE, zwane dalej rozporządzeniem nr 282/2011. Rozporządzenie to - inaczej niż przepisy unijnych dyrektyw - ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce. W konsekwencji polscy podatnicy obowiązani są znać i stosować zasady określone przepisami rozporządzenia
Jaką stawką podatku VAT należy objąć usługę wstępu na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży?
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi, polegające na wykonaniu: projektów planów ochrony rezerwatów przyrody, projektów planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000, dzieła w formie opracowania pn. Wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej na potrzeby utworzenia rezerwatu przyrody, w skład którego wchodzi charakterystyka szaty roślinnej, opis tekstowy, tabele fitosocjologiczne, wykaz flory, mapy
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
imprez kulturalnych korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Czy działalność w zakresie sprzedaży autorskich spektakli kabaretowych i muzycznych, może korzystać ze stawki 8%?
Czy spółka cywilna, od stycznia 2011r., nadal korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w podatku VAT?
Czy mając na uwadze art. 41 ust. 1 pkt 2 ustawy w związku z poz. 181 załącznika nr 3 zastosowana stawka podstawowa w wysokości 23% na świadczone przez firmę Wnioskodawcy usługi organizacji występu artystycznego wraz z narzutem (zyskiem) jest prawidłowa?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT.
usługi o symbolu PKWiU 92.34.13-00.00 korzystają ze zwolnienia od podatku VAT
Czy organizacja oraz obsługa muzyczna imprez, odbywających się w klubach oraz innych zdarzeń kulturalnych, którymi się Pan zajmuje, podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT?
opodatkowanie usługi polegającej na organizacji zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych (aerobik, nauka gry na pianinie, nauka gry na skrzypcach)
Okoliczność, że w związku z zawartą umową między stronami nie dochodzi do jakichkolwiek przepływów pieniężnych, nie jest równoznaczna z tym, że swoje świadczenia wykonują nieodpłatnie. W przedmiotowej sprawie należność została określona w naturze, Muzeum za świadczone czynności otrzymuje zapłatę w postaci innej usługi. Ponieważ za świadczenie wzajemnych usług nie zostało wypłacone wynagrodzenie, do
Czy świadczone usługi organizacji imprez karaoke, sklasyfikowane przez Urząd Statystyczny w Łodzi w grupowaniu PKWiU 92.31.22-00.00, podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, jako wymienione w poz. 11 załącznika nr 4 do ustawy, czy też są opodatkowane stawką podatku w wysokości 7%, jako wymienione z poz. 156 pkt 1 załącznika
Czy wydawanie nieodpłatnych zaproszeń, jako nieodpłatne świadczenie usług, powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę usługi konserwacji podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT czy też korzystają ze zwolnienia?
Czy usługi, które mieszczą się w grupowaniu PKWiU 92.52.12-00.00 usługi ochrony zabytków korzystają ze zwolnienia z podatku od towarów i usług?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży opisanych usług 7% stosownie do art. 41 ust. 2 ustawy o VAT czy usługi te objęte są zwolnieniem z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy?
Czy stosowana przez Jednostkę 22% stawka podatku jest prawidłowa, czy też powinno być zastosowane zwolnienie od podatku?
Wykonuję usługi w zakresie nagłośnienia własnym sprzętem akustycznym i przez własnych pracowników. Urząd Statystyczny w Łodzi wykonywane usługi zaklasyfikował do grupowania PKWiU 92.32.10-00.00.00Moim zdaniem wykonywane usługi zwolnione są od podatku od towarów i usług
Czy jednostce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupionych towarów i usług przeznaczonych na organizację imprez kulturalnych, oświatowych, festynów w sposób nieodpłatny?
Czy podatnik prawidłowo stosuje stawki podatku VAT lub zwolnienia z podatku dla: sprzedaży licencji, przekazania nieodpłatnie zaproszeń, umów barterowych i produkcji audycji telewizyjnych.
Czy Jednostce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z organizacją imprez kulturalnych?