Interpretacja indywidualna z dnia 26 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.342.2022.1.AP
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem bonów pracownikom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem bonów pracownikom.
Wykorzystywanie przez pracowników samochodu służbowego wyłącznie do celów służbowych – obowiązki płatnika
Dla organów podatkowych możliwość skorzystania przez pracownika z dojazdu do i z pracy oferowanego przez pracodawcę powoduje konieczność zapłaty podatku dochodowego przez podatnika. Pracownik otrzymuje bowiem świadczenie, które powoduje u niego przysporzenie majątkowe w postaci możliwości korzystania z usług, za które nie zapłacił. Pogląd ten podważają jednak sądy administracyjne.
W którym momencie pracownicy Wnioskodawcy uzyskają przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361; dalej: ustawa PDOF) - czy w momencie zasilenia punktami ich indywidualnych kont w Systemie Kafeteryjnym finansowanym ze środków ZFŚS, czy w momencie wymiany punktów na określone
Skutki podatkowe udziału pracowników w spartakiadzie sportowej (spotkaniu integracyjnym).
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT finansowane przez Spółkę ze środków zgromadzonych w ZFŚS świadczenie w postaci przyznania punktów podlegających wymianie na karnety/wejściówki/bilety/kody wstępu na wydarzenia artystyczne, kulturalne oraz na usługi sportowe, rekreacyjne korzysta ze zwolnienia od opodatkowania, w związku z czym na Spółce nie będzie ciążył obowiązek odprowadzania zaliczek
Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów abonamentów medycznych na rzecz pracowników
w zakresie momentu powstania po stronie pracowników przychodu ze stosunku pracy z tytułu świadczeń rzeczowych za pośrednictwem Systemu oraz obowiązków Spółki jako płatnika
opodatkowanie świadczeń socjalnych
Dochód powstały w momencie realizacji warrantów subskrypcyjnych, w wysokości nadwyżki pomiędzy wartością rynkową objętych (nabytych) akcji a wydatkami poniesionymi na ich objęcie (nabycie) nie podlega opodatkowaniu w dacie objęcia akcji. Na mocy art. 24 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, następuje odroczenie opodatkowania do momentu odpłatnego zbycia akcji.
Czy art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do świadczeń urlopowych nauczycieli?
Czy dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wycieczek, wczasów pod gruszą zorganizowanych wczasów zwolnione jest z podatku dochodowego na mocy znowelizowanego przepisu art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty wynajmu lokalu mieszkalnego dla funkcjonariusza Służby Więziennej należy uznawać za przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy watrość świadczenia jakim jest uczestnictwo w integracji pracownika, finansowana ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochody uzyskane w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę przy realizacji zadań związanych z programem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochody uzyskane przez podatnika ze stosunku pracy, w związku z bezpośrednią realizacją programu finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy UE?
Czy wartość wykupionych dla żołnierzy zawodowych, żołnierzy pełniących nadterminową służbę wojskową oraz dla pracowników wojska legitymacji uprawniających do przejazdów z 50-procentową ulgą pociągami pasażerskimi przewoźników podlega opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy świadczenia z tytułu uprawnień do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego, otrzymywane przez żołnierzy zawodowych, żołnierzy pełniących nadterminową służbę wojskową oraz pracowników wojska podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?