Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.689.2017.2.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.689.2017.2.PC
w zakresie ustalenia miejsca opodatkowania nabywanej usługi magazynowej
w zakresie ustalenia miejsca opodatkowania nabywanej usługi magazynowej
stawki podatku dla usług pocztowych tzw. niepowszechnych
Czy mimo że część aktywów, w tym aktywów trwałych, będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
świadczone przez Wnioskodawcę usługi generowania ruchu SMS-owego nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku od towarów i usług, ponieważ Wnioskodawca nie wykonuje działalności w rozumieniu ustawy o grach hazardowych - jego usługi będą traktowane jako odpłatne świadczenie usług z art. 8 ust. 1 cyt. ustawy, opodatkowane podatkiem
Czy od 1 stycznia 2011 r. spółka nadal powinna się kierować symbolami statystycznymi w celu zaklasyfikowania wykonanych usług do usług budowlanych, od których rozpozna szczególny moment powstania obowiązku podatkowego, zgodnie z art.19 ust.13 pkt. 2d?
Czy dostawa znaków opłaty pocztowej może korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług, który mówi co następuje: zwalnia się od podatku dostawę za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych, znaków skarbowych i innych znaków tego typu?
stanowisko Wnioskodawcy odnośnie zastosowania zwolnienia z podatku od towarów i usług do opłaty za dostarczenie przesyłki pocztowej uiszczonej poprzez zakup za cenę równą wartości nominalnej naklejanych na przesyłkę pocztową znaków opłaty pocztowej należy uznać za nieprawidłowe.