Interpretacja indywidualna z dnia 31 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.295.2024.2.MN
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
w zakresie ustalenia: - czy otrzymane przez Spółkę od Kontrahenta nieodpłatne świadczenia (w tym nakłady modernizacyjne dotyczące istniejących środków trwałych oraz nowe środki trwałe) będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych; - czy odpisy amortyzacyjne od wartości przekazanych nieodpłatnie środków trwałych oraz nakładów modernizacyjnych będą stanowiły
Uzyskane w ramach Dofinansowania przysporzenie w postaci zastąpienia należącej do Wnioskodawcy starej sieci ciepłowniczej nową infrastrukturą stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop
Zastosowanie stawki 0% dla świadczonych usług badawczo-doświadczalnych.
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
Wyłączenie z przychodów podatkowych wartości otrzymanych nieodpłatnych świadczeń, finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.
Gminie nie będzie przysługiwało prawo do odzyskania w jakiejkolwiek formie podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
Zwolnienie z opodatkowania środków finansowych wypłacanych stażystom w ramach realizowanego projektu
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu podatku z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
Zasady nabycia prawa do świadczeń z tytułu śmierci oraz ustalenia ich wysokości określa prawo krajowe państwa członkowskiego. A zatem wniosek o wypłatę świadczeń powinien odpowiadać wymaganiom przewidzianym w prawie krajowym tego państwa.
Zgłoszenie wystąpienia wypadku przy pracy lub stwierdzenia choroby zawodowej kieruje się, niezależnie od innych przepisów istniejących w państwie, w którym wystąpił wypadek lub stwierdzono chorobę, do instytucji państwa, w którym podlega się ubezpieczeniu.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem uczestnikom projektu wynagrodzenia stażowego.
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów, w związku z otrzymaniem refundacji wydatków uprzednio ujętych w rachunku podatkowym
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Czy środki finansowe, które są otrzymywane przez Wnioskodawcę, a wypłacane przez K. na podstawie umowy grantowej pomiędzy stronami (K. oraz Wnioskodawcą), pochodzące z dotacji uzyskanych z EIT, będą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
określenie skutków podatkowych w związku z ostatecznym rozliczeniem kwoty przysługującego zwrotu (refundacji) z POIiŚ oraz z EFRR w postaci obowiązku dokonania korekty odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych i określenia momentu tej korekty
Czy dochód powstały w wyniku poniesienia w projekcie mniejszych kosztów w stosunku do przychodu stanowiącego otrzymaną dotację w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 851, z późn. zm.) będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy wszystkie środki finansowe, które będą otrzymywane przez Wnioskodawcę, a wypłacane przez X na podstawie umowy projektowej, pochodzące z dotacji uzyskanych z EIT na podstawie umów grantowych zawieranych pomiędzy X a Wnioskodawcą, będą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 23 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy dochody pracowników zatrudnionych przez instytut, bezpośrednio realizujących zadania 7 Programu Ramowego, w części finansowanej z środków Unii Europejskiej będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a) i b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy, w przedstawionym stanie faktycznym, wynagrodzenie wnioskodawcy (pracownika Politechniki) korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz pkt 47c ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych?
Czy otrzymywane przez Wnioskodawcę środki finansowe wypłacane przez X na podstawie umowy projektowej w związku z realizacją projektu naukowo-badawczego pt. (), pochodzące z dotacji uzyskanych z Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii na podstawie umów grantowych zawieranych pomiędzy X a tym Instytutem, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.