Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.570.2023.2.MC
Zwolnienie podatkowe na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26a PIT.
Zwolnienie podatkowe na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26a PIT.
Skutki podatkowe związane z otrzymaniem wskazanych w wniosków środków finansowych.
Skutki podatkowe związane z otrzymaniem wskazanych w wniosków środków finansowych.
Czy stwierdzone Niedobory (straty) mogą zostać zaliczone przez Spółkę w ciężar kosztów uzyskania przychodów w PDOP?
1. Czy otrzymane przez Spółkę odszkodowanie z tytułu zniszczonego mienia, Spółka powinna zaliczyć, jako przychód (dochód) do działalności pozastrefowej (opodatkowanej), który to przychód (dochód) korzysta ze zwolnienia, jeśli zostały spełnione wszystkie warunki do skorzystania z tego zwolnienia, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a w zw. z art. 17 ust. 10a ustawy o CIT? 2. Czy pomniejszona o wcześniej
Ustalenie, czy: - czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia wynikającego z przepisów art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy CIT i kwoty przyznane tytułem odszkodowania za zniszczenie obiektu, wydatkowane w roku podatkowym oraz w roku bezpośrednio po nim następującym na remont obiektu może zwolnić z opodatkowania podatkiem CIT, - W przypadku udzielania odpowiedzi negatywnej na Pytanie nr 1 tj. uznanie,
Czy strata powstała w wyniku dokonania Utylizacji 1-3 może zostać uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu?
1) Czy prawidłowym jest zastosowanie zwolnienia dotyczącego otrzymanego przez twórców, artystów wsparcia finansowego z podatku dochodowego bez względu na wysokość wsparcia, w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy jednak prawidłowym jest zastosowanie zwolnienia dotyczącego otrzymanego przez twórców, artystów wsparcia finansowego z podatku dochodowego
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem zapomogi; Wysokość kwoty zastosowanego zwolnienia przedmiotowego.
Czy jednorazowe świadczenie Economic Impact Payment podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 63b tej ustawy.
Nie uznanie Wnioskodawcy za podatnika zależnego wobec Akcjonariusza oraz możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania podatkiem od niektórych instytucji finansowych o całą kwotę 2 mld zł.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego do zapomogi uzyskanej z ZFŚS w związku z kontuzją dziecka.
Obowiązkek sporządzenia informacji o wysokości przychodu lub obowiązków płatnika, jakie powstaną w związku z przekazaniem przez Urząd Miasta drewna osobom fizycznym.
Poniesiony przez Wnioskodawcę (czynnego podatnika VAT) wydatek na wyburzenie zawalonego w wyniku katastrofy budowlanej budynku należy uznać za związany z czynnościami opodatkowanymi. W związku z powyższym Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących czynności wyburzania ww. budynku na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z odszkodowania z tytułu ubezpieczenia majątku firmy wypłaconej przez ubezpieczyciela na rzecz banku, na którego przeniesiono w drodze cesji wierzytelność z tytułu polisy.
Czy przepisy art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy stosować do emerytów i rencistów jako osób, które łączy uprzedni stosunek służbowy, funkcjonariuszy, którzy odeszli ze służby w Komendach Miejskich/Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej?
Czy koszt naprawy bramy, którym Spółka została obciążona może być uznany za koszt uzyskania przychodów?
Czy w sytuacji opisanej we wniosku Wnioskodawca musi płacić podatek dochodowy od kwoty 500 zł otrzymanej zapomogi?
Czy prawidłowo zostało zastosowane zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych do zapomóg z Funduszu Zdrowotnego Nauczycieli na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 26a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy jednak należało pobrać zaliczkę na podatek dochodowy zgodnie z art. 30 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
uznanie nadmiernych ubytków alkoholu za ubytki powstałe wskutek zdarzenia losowego lub siły wyższej i ich zwolnienie z podatku akcyzowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych - zwolnienie przedmiotowe.