Interpretacja indywidualna z dnia 13 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.568.2024.1.AK
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług psychoterapeutycznych oraz usług szkoleniowych (kursów).
WIS USŁUGA – organizacja kursu praktycznej nauki gry w brydża („kurs brydżowy”).
Usługi w zakresie oferowania kursów internetowych nauki gry na pianinie nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Zwolnienia od podatku VAT dla usług prowadzenia przez wykwalifikowanych ratowników medycznych szkoleń i kursów z zakresu ratownictwa medycznego dla strażaków OSP.
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla prowadzonych przez Pana usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26, 27 i pkt 28 świadczonych usług.
Czy koszty tytułem opłaty za kurs w zakresie pracy z wcześniakami, niemowlętami i dziećmi starszymi z zaburzeniami rozwoju, zespołami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz genetycznymi poniesione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów i zostać ujęte w prowadzonej podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Zarówno usługi szkolenia zawodowego prowadzone na podstawie odrębnych przepisów dotyczące górnictwa i branży technicznej świadczone przez Wnioskodawcę jak i sama opłata za egzamin sprawdzający kwalifikacje kandydatów na poszczególne stanowiska, będą korzystały ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a znowelizowanej ustawy o podatku od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego dotyczącego usług kursów i szkolenia specjalizacyjnego dla pielęgniarek i położnych oraz usług kursów kwalifikacyjnych dla innych pracowników zatrudnionych w publicznych zakładach opieki zdrowotnej.
Czy zasadne jest wliczenie kosztów kursu języka obcego do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej?
Centrum Kształcenia nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z organizacją kursów zawodowych.
Centrum Kształcenia nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z organizacją kursów zawodowych.
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów wydatki związane z odbyciem specjalistycznego kursu (opłata za kurs, koszty dojazdu, koszty zakupu podręczników) oraz koszty poniesione w związku z przystąpieniem do egzaminu przed ministrem właściwym ds. budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej?
Opodatkowanie kwoty kosztu kursu prawa jazdy kat. C refundowanej przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników w kontekście zwolnienia przedmiotowego.
Zwolnienie z opodatkowania wartości świadczeń przyznanych zgodnie z odrębnymi przepisami przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników.
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych jest zobowiązany doliczać wartość świadczeń (opłata za udział w konferencji) do wynagrodzenia pracowników w celu ustalenia podstawy do obliczenia i poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć koszty kursów językowych, jeżeli są one związane i niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej?
Dotyczy zwolnienia od podatku świadczeń w postaci sfinansowanych przez pracodawcę kosztów szkolenia pracowników w formach pozaszkolnych (kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 90 ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.).
Czy w sytuacji pokrywania ze środków unijnych kosztów kursów specjalistycznych dla pracowników Spółka będzie zobligowana do pobierania od wartości tych świadczeń zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych jako od przychodów ze stosunku pracy.