Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 8 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL1-2.450.1058.2020.2.ISN
WIS USŁGA – windykacja na zlecenie
WIS USŁGA – windykacja na zlecenie
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych wchodzących w skład przedsiębiorstwa, które Wnioskodawczyni nabyła w drodze zapisu windykacyjnego oraz ustalenia wartości początkowej tych środków trwałych.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika
Sposób dokonywania przelewów w systemie podzielnej płatności w przypadku świadczenia usług w zakresie windykacji należności
Czy przy ustalaniu wysokości podstawy opodatkowania z tytułu podatku od spadków i darowizn wartość nieruchomości lokalowej, stanowiącej przedmiot zapisu windykacyjnego powinna zostać pomniejszona o długi obciążające całą masę spadku?
w zakresie zwolnienie z opodatkowania VAT usługi sekurytyzacji wierzytelności świadczonej przez SPV na rzecz Banku oraz zwolnienia z opodatkowania VAT usługi serwisowej i windykacyjnej świadczonej przez Bank na rzecz SPV
1. Czy obciążenie klienta odsetkami z tytułu nieterminowej wpłaty oraz kosztami odzyskania należności, w tym wysyłanie wiadomości tekstowych sms przypominających o upływie terminu płatności oraz wysyłanie listownych wezwań do zapłaty, stanowić będzie czynność opodatkowaną podatkiem VAT? 2. Czy obciążenie klienta zryczałtowaną opłatą za czynności windykacyjne zlecone firmie zewnętrznej będą stanowiły
W zakresie opodatkowania VAT świadczenia usług odzyskiwania należności.
Opodatkowanie opłat dodatkowych związanych z windykacją pożyczki.
Opodatkowanie opłat i kosztów windykacyjnych, którymi Spółka obciąża klientów.
Należy stwierdzić, że Wnioskodawca ma obowiązek odprowadzenia podatku dochodowego od nadwyżki środków obrotowych, również od należności zagrożonych lub nieściągalnych gdyż stanowią one u Wnioskodawcy przychody należne zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie windykacji należności.
Czy przychody, osiągane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, polegające na zakupie i windykacji wierzytelności (odszkodowania), należy zakwalifikować jako osiągnięte z praw majątkowych czy też osiągnięte z działalności gospodarczej?
w zakresie zwolnienia od podatku dla kompleksowej usługi pożyczki, świadczeń pomocniczych oraz uznania działań windykacyjnych za czynności niepodlegające opodatkowaniu VAT.
Czy dochód jaki Spółdzielnia uzyska z tytułu zwrotu kosztów wezwań do zapłaty i opłaty pocztowej od członków Spółdzielni użytkujących lokale mieszkalne i przynależne im garaże samochodowe oraz od właścicieli lokali mieszkalnych i osób niebędących członkami Spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali mieszkalnych jest dochodem uzyskanym z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i w części
Czy wykonywane przeze mnie czynności mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 Ustawy VAT?
Wnioskodawca, jako nabywca wierzytelności, świadczy usługę ściągania długów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
skutki podatkowe uregulowania przez płatnika składek na ubezpieczenie społeczne i zwrotu składek na ubezpieczenie zdrowotne
Czy w myśl ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej Ustawa o VAT), opodatkowaniu podatkiem VAT podlegają kwoty, które Spółka otrzymuje od Korzystających tytułem;1) zwrotu kosztów wezwań kierowanych do Korzystających,2) zwrotu kosztów windykacji,3) zwrotu kosztów wyceny przedmiotów leasingu,4) opłaty manipulacyjnej za powrót do umowy.
Czy usługi świadczone przez Spółkę sklasyfikowane w grupowaniu statystycznym 67.20.10-00.00 powinny być zwolnione od podatku od towarów i usług, czy opodatkowane 22% stawką podatku VAT?
1. Kiedy Spółka może skorygować opodatkowany w 2006 r. przychód z tytułu wyegzekwowanej przez komornika od dłużnika kwoty wierzytelności z tytułu cesji wierzytelności i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy dopiero w dacie zwrotu przez Spółkę uznanej przez sąd nienależnej Spółce wierzytelności? 3. Czy poprzez korektę zeznania podatkowego CIT 8 za rok 2006 r.?
Wnioskodawca, jako nabywca wierzytelności, świadczy usługę ściągania długów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.