Interpretacja indywidualna z dnia 25 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.483.2022.1.AA
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup garnituru.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup garnituru.
Czy zakup ochronnej odzieży roboczej typu buty robocze, skarpety termoaktywne, spodnie, polary, kurtki, softshelle, koszulki wykorzystywanej wyłącznie w prowadzeniu działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki szczegółowo opisane w stanie faktycznym stanowią koszt uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków do realizacji programu ogrodniczego z możliwością zaewidencjonowania w koszty uzyskania przychodu firmy?
czy wydatek poniesiony na zakup odzieży, która będzie używana przez Panią osobiście wyłącznie w czasie świadczenia usług w salonie R... oraz przez pracowników, będzie kosztem uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych, bowiem ma bezpośredni związek z przychodami, które z tego tytułu będą uzyskane.
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą, polegającą na roznoszeniu ulotek reklamowych do domów klientów. Czy ma możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na zakup odzieży letniej i zimowej oraz obuwia, zużywanych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą?
Czy w stacji telewizyjnej-nadawcy programów telewizyjnych stanowią koszty produkcji serwisów informacyjnych i są kosztem uzyskania przychodów wydatki na zakup ubiorów, dodatków dla prezenterów i dziennikarzy, kosmetyków oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych?
Czy na potrzeby firmy można dokonywać zakupów garniturów kwalifikując te zakupy w koszty uzyskania przychodu jako pozostałe wydatki?
czy wydatek poniesiony na zakup garnituru można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej
Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą jako pielęgniarka środowiskowa-rodzinna. Jest to praca typowo terenowa, z czym wiąże się duże zużycie odzieży wierzchniej i obuwia, w związku z czym planuje dokonanie zakupu odzieży tj. obuwia na dwa sezony letnie lub zimowe oraz kurtki. Czy zakup przedmiotowej odzieży można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Czy ekwiwalenty wypłacane na podstawie "Wewnętrzngo regulaminu przydziału odzieźy roboczej i ochronnej oraz środkół ochorny indywidualnej" wynikającego z przepisów art. 237(7) § 1, § 2 i § 4 Kodeksu pracy, powinny być wyłączone z podstawy opodatkowania zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych /t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm./
Zwracamy się z wnioskiem w sprawie stosowania przepisów art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przedmiocie opodatkowania wypłaconych pracownikom ekwiwalentów za pranie odzieży roboczej. Do końca 2004 roku ekwiwalent za pranie odzieży roboczej był wprost wymieniony w art. 21 ustawy jako zolniony od podatku. Od 1 stycznia 2005r. brzmienie tego przepisu zostało zmienione
Czy zakup odzieży dla właściciela firmy prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie usług pielęgniarskich stanowi koszty uzyskania przychodów?