Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.613.2024.1.KF
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Obowiązki płatnika z związku z wypłatą odpraw/odszkodowań, bądź które zostaną wypłacone na rzecz pracowników, którzy rozwiązali bądź rozwiążą umowę o pracę w trybie porozumienia stron na podstawie regulaminu.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania dla wypłaconej odprawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku wypłatą świadczenia tj. odprawy emerytalnej.
Skutki podatkowe zwrotu nienależnie pobranej odprawy.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania odprawy otrzymanej na podstawie wyroku sądu.
Zwolnienie odprawy emerytalnej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.
Zastosowanie tzw. ulgi dla pracujących seniorów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wypłacona w 2012 r. kwota odpraw będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu za 2012 r. dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy świadczenia pieniężne wypłacane z tyt. rozwiązania umowy o pracę podlegają zwolnieniu z opodatkowania?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów osiągniętych w wyniku zawartej ugody sądowej.
Czy były pracodawca słusznie dokonał rozliczenia z tytułu osiągniętego dochodu i potrącenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy płatnik postąpił słusznie naliczając zaliczkę na podatek dochodowy od odprawy wypłaconej w dniu 12.01.2006 r. z tytułu rozwiązania umowy o pracę, która to odprawa w dniu 24.05.2006 r. została zaliczona poprzez kompensatę za okres nieświadczenia pracy?
Czy i wg jakiej stawki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłacona przez pracodawcę byłemu pracownikowi odprawa pieniężna na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z dnia 22 maja 2003 r. Nr 90, poz. 844, z późn.zm.) oraz na podstawie §
W związku z ustaniem stosunku pracy z dniem 31. 03. 2004 r., od dnia 01. 04. 2004 r. Strona przeszła na emeryturę. W dniu 21. 04. 2004 r. zgodnie z regulaminem wynagradzania pracowników została wypłacona Pani odprawa, od której została pobrana zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych według stawki 19%.Pytanie strony: Czy prawidłowo został potrącony podatek dochodowy od wypłaconej odprawy emerytalnej
Czy podlegają opodatkowaniu dochody uzyskane z tytułu: równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego, odprawy emerytalne i ekwiwalent za urlop wypoczynkowy oraz zapomogi pieniężne wynikające z ustawy z dn. 24.08.1991 o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 88 poz. 400 z póżn. zm.).
Sposób opodatkowania odszkodowania oraz odprawy, przyznanych na podstawie wyroku sądowego.
Spółdzielnia będąca w likwidacji zatrudnia 10 osób. W oparciu o obowiąujący kodeks pracy pracodawca zatrudniający poniżej 20 osób nie ma obowiązku wypłacania odpraw zwalnianym pracownikom. Jednak zakładowy regulamin wynagradzania spółdzielni stanowi, że wypłacane są odprawy ekonomiczne. Czy wypłacone odprawy ekonomiczne i rentowe będą stanowiły koszt uzyskania przychodu?
Czy otrzymaną kwotę odprawy w 2003 r. należy ująć z innymi dochodami w zeznaniu rocznym?
Jak należy rozliczyć w zeznaniu rocznym kwotę odszkodowania (odprawy) zasądzoną przez Sąd Pracy, a wyegzekwowaną przez komornika?