Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.537.2023.3.JSZ
Opodatkowanie dostawy towarów wykonanych z przetworzonego złota inwestycyjnego.
Opodatkowanie dostawy towarów wykonanych z przetworzonego złota inwestycyjnego.
Wolny zawód - działalność artystyczna.
Zwolnienie podmiotowe - produkcja sztucznej biżuterii
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy w związku z wytwarzaniem biżuterii z kamieni szlachetnych i półszlachetnych oraz zawierającej drobinki/proszek z bursztynu.
Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego
prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
Wnioskodawca prowadząc usługi szkoleniowe (kursy złotnictwa), w ramach których kursanci wykonują wyroby jubilerskie z wykorzystaniem metali szlachetnych jak również kamieni szlachetnych, sklasyfikowanej pod kodem CN 7113 i 7114, zaś wykonane przez siebie przedmioty kursanci po zakończonym kursie mają prawo wykupić (wraz z osobistymi i majątkowymi prawami autorskimi) w terminie uzgodnionym z prowadzącym
Prawo do korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
prawa do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku w związku z produkcją sztucznej biżuterii.
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z projektowaniem, produkcją i sprzedażą biżuterii oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla ww. czynności
możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z projektowaniem, produkcją i sprzedażą biżuterii oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla ww. czynności
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla sprzedaży gotowej biżuterii, jak i nabycia jej półproduktów.
Zwolnienie podmiotowe w związku z produkcją sztucznej biżuterii i wyrobów podobnych.
Czy w związku z dodanym art. 22p. ust. 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który będzie obowiązywał od dnia 1 stycznia 2017 r. Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu zakup biżuterii dokonany w Chinach, jeśli zapłaty za tą biżuterię dokona gotówką?
Świadczenie przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa w sprzedaży metali oraz kamieni szlachetnych, w tym biżuterii, złota, srebra, monet kolekcjonerskich oraz przerabiania złomu inwestycyjnego, prowadzonej w imieniu i na rzecz zlecającego nie spowoduje, że w stosunku do Wnioskodawcy zwolnienie wynikające z art. 113 ust. 1 ustawy nie będzie mogło mieć zastosowania.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieodebranych przedmiotów zastawu przy zastosowaniu procedury VAT marża.
Czy produkcję sztucznej biżuterii i wyrobów podobnych można nazwać usługami jubilerskimi, a w konsekwencji przejściem na VAT bez limitu?
Czy w związku z posiadaną w ofercie sprzedaży biżuterią sztuczną z metalu nieszlachetnego platerowaną metalem szlachetnym (pozłacaną silnie zanieczyszczonym zlotem) Wnioskodawca traci możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?