Interpretacja indywidualna z dnia 16 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.337.2024.1.ENB
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Obowiązki płatnika związane z dokonywaniem nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników – przewóz do i z miejsca pracy oraz zakwaterowanie pracowników.
Brak prawa do odliczenia pełnych kwot podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki dotyczące budowy wspólnych ogólnodostępnych peronów tramwajowo-autobusowych, montażu wiat przystankowych na tych peronach, wdrożenia inteligentnego systemu transportowego (ITS).
W świetle powyższego, stwierdzić należy, że wartość biletu otrzymana przez pracowników Wnioskodawcy i członków ich rodzin w wyniku realizacji uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej stanowi przychód, który korzysta ze zwolnienia podatkowego na podstawie cytowanego wyżej art. 21 ust. 1 pkt 85 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przychody z tytułu realizacji uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej wynikające z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 85?
Czy równowartość ceny biletu uprawniającego pracownika i członka jego rodziny do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej stanowi przychód dla osób uprawnionych, czy podlega opodatkowaniu, a jeśli tak, to na jakich zasadach?
Czy uprawnienie do darmowych przejazdów jest świadczeniem rzeczowym, czy stanowi przychód dla osób uprawnionych, czy podlega opodatkowaniu i na jakich zasadach?
Czy przychody z tytułu realizacji uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej wynikających z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 85?
Czy wydatki poniesione na sfinansowanie kosztów transportu dla pracowników będą kosztem uzyskania przychodu w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy równowartość ceny biletu uprawniającego pracownika M. do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej oraz różnica pomiędzy wartością biletu, a kwotą zapłaconą (20% wartości określonego rodzaju biletu) jest przychodem pracownika ze stosunku pracy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego nieodpłatne przekazanie uprawnień do ulgowych świadczeń przejazdowych pracownikom, emerytom i rencistom, a także dzieciom pracowników podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów usług?
Czy wartość wykupionych przez Spółkę świadczącą usługi budowlane od przewoźników wykonujących publiczny transport zbiorowy, świadczeń przejazdowych dla własnych pracowników i członków ich rodzin oraz emerytów i rencistów, jest wolna od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 84 ustawy z o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy opodatkowania świadczeń dla pracowników emerytów, rencistów i członków ich rodzin stanowiących równowartość nieopłaconej części biletu na przejazd autobusami Spółki.
Czy uprawnienia do bezpłatnych przejazdów lokalnym transportem zbiorowym są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy uprawnienie do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej przyznane pracownikom firmy na podstawie uchwały rady gminy stanowi świadczenie wolne od podatku?