Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.384.2024.3.AM
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży winiet.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży winiet.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży winiet i wynagrodzenia za obsługę sprzedaży winiet. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Wskazanie limitu powyżej, którego należy rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Nieuwzględnienie wartości sprzedaży winiet przy obliczaniu limitu uprawniającego do uzyskania zwolnienia od
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości wypłaconych pracownikowi należności, przy czym chodzi o możliwość ujęcia w ww. kosztach wartości w kwocie brutto.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy wydatków poniesionych przez jego Pracowników, opłaconych służbową kartą płatniczą.
Czy Wnioskodawca prawidłowo nie rozpoznaje wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ani importu usług od dostaw i świadczeń wskazanych na fakturach z poszczególnych krajów, dla których wystawca pobiera podatek od wartości dodanej wg stawki danego kraju?
w zakresie braku obowiązku ewidencjonowania sprzedaży winiet samochodowych uprawniających do poruszania się po drogach poza terenem Polski na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Sprzedaż winiet zagranicznych. Brak obowiązku ewidencjonowania sprzedaży ww. usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Obowiązek rejestracji Wnioskodawcy dla potrzeb podatku VAT.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego obrotem w rozumieniu przepisów o VAT będzie prowizja otrzymana od kontrahenta za sprzedane winiety? Czy przekazanie winiet na podstawie faktury VAT z zerową stawką jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towaru?
Czy Wnioskodawca jako czynny podatnik podatku od towarów i usług ma obowiązek rozliczenia podatku VAT: od nabytego paliwa - jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, a od zakupionych winiet jako importu usług?
Podatnik zwrócił się z zapytaniem dotyczącym określenia momentu obowiązku zgłoszenia w zakresie podatku VAT przy sprzedaży winiet:- czy od momentu przekroczenia kwoty 10.000euro uzyskanej prowizji z tytułu sprzedaży winiet - sprzedaż opodatkowana zgodnie z art.113 ust.1 ustawy o VAT z 11.03.2004r.,- czy od momentu przekroczenia kwoty 10.000euro uzyskanej prowizji określonej zgodnie z art. 113 ust.8
Czy wykonywanie wyżej opisanych czynności podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz ewidencjonowaniu w rejestrach VAT i za pomocą kas fiskalnych, w przypadku sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej?
1. Czy sprzedaż karty opłaty drogowej winiety podlega opodatkowaniu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?2. Czy otrzymana prowizja z tytułu dystrybucji kart drogowych jest opodatkowana 22% stawką podatku VAT ?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług karty opłaty drogowej?
Czy poniesiony wydatek na zakup winiet i opłat za autostrady ponoszony w krajach unijnych w ramach prowadzonej dizłalności gospodarczej, udokumentowany paragonami można zaliczyć do kosztów uzysania przychodów?
Jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana uzyskiwana przez Stronę prowizja?
1. Czy sprzedaż winiet stanowi obrót podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2. Czy prowizja za dystrybucję winiet podlega opodatkowaniu stawką 22%?3. Czy przy obliczaniu proporcji częściowego odliczenia podatku naliczonego należy uwzględnić sprzedaż winiet?4. Czy na sprzedaż winiet dla kierowców TIR można odmówić wystawienia faktury VAT ze stawką zwolnioną, ewentualnie wystawić fakturę
Czy sprzedaż kart opłaty drogowej jest sprzedażą zwolnioną z podatku od towarów i usług? Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje sprzedaży "kart opłaty drogowej", które zakupuje od kontrahenta. Powyższy zakup dokumentowany jest fakturami VAT, z których wynika, że karty opłaty drogowej są zwolnione z podatku od towarów i usług, na
Dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności pobierania opłat z tytułu rozprowadzania kart drogowych.
Czy koniecznym jest dokumentowanie przez wystawienie faktur VAT sprzedaży kart opłaty drogowej (winiet), prowadzonej na rzecz podmiotów gospodarczych, firm transportowych oraz osób fizycznych posiadających samochody dostawcze?
Czy usługę pobierania opłaty za przejazd po drogach krajowych należy traktować jako usługę pośrednictwa finansowego, której świadczenie jest zwonione z podatku od towarów i usług oraz jak ją dokumentować?
dotyczy opodatkowania czynności pobierania opłat w transporcie drogowym, czyli rozprowadzania winiet oraz możliwości zniszczenia rolek kasowych za 2003 r.
1. Czy sprzedaż kart drogowych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a obrót z tego tytułu winien być wykazywany w deklaracji VAT-7?2. Czy można odliczyć naliczony podatek od towarów i usług, zawarty w cenie paliwa zakupionego do samochodów ciężarowych (autocysterny), które nie posiadają świadectwa homologacji?3. Czy należy obciążać właścicieli samochodów, w których montowane są tachografy