Interpretacja indywidualna z dnia 6 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.342.2023.1.AD
Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
1) Czy środki pieniężne z ulgi uczniowskiej przysługują spadkobiercy w 1/2 części pozostałej do odliczenia? 2) Czy spadkobierca będzie mógł korzystać z ulgi uczniowskiej odliczając ją sobie od podatku z tytułu najmu prywatnego tj. w zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-28) lub rozliczając się na zasadach ogólnych (PlT-36) ? 3) Czy spadkobierca będzie mógł korzystać z ulgi odliczając ją od podatku
Czy niewykorzystaną kwotę ulgi uczniowskiej można otrzymać jednorazowo od urzędu skarbowego formie np. decyzji?
Czy rozliczając się z podatku dochodowego z tytułu otrzymywanej emerytury, przysługuje prawo korzystania z przyznanej ulgi do ostatecznego jej wykorzystania?
Czy istnieje możliwość wypłaty posiadanych środków finansowych (na konto bankowe) z ulgi uczniowskiej celem przeznaczenia na wznowienie działalności?
Czy Wnioskodawca ma możliwość otrzymania w formie pieniężnej ulgi w podatku dochodowym, której do chwili obecnej nie wykorzystał?
w zakresie możliwości wypłaty w gotówce kwoty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej lub zbycia praw do tej ulgi na osoby trzecie
Czy niezrealizowana kwota ulgi za wyszkolenie uczniów może być odliczona od podatku dochodowego ustalonego od wspólnych dochodów małżonków, do wysokości określonej w decyzji urzędu skarbowego przyznającej ulgę z tytułu szkolenia ucznia?
Czy istnieje możliwość wypłaty zgromadzonych pieniędzy na koncie w Urzędzie Skarbowym?
Czy istnieje możliwość wypłacenia ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów (pracowników młodocianych) w zawodzie piekarz?
Czy istnieje możliwość wypłacenia ulgi z tytułu wyszkolenia uczniów (pracowników młodocianych) w zawodzie piekarz?
Czy ulga z tytułu wyszkolenia pracowników młodocianych może być odliczona również w podatku dochodowym rozliczanym rocznie w PIT-37?
Czy w związku z powyższym faktem, Wnioskodawca może rozliczyć podatki, które zaistnieją z najmu lokali z nierozliczoną ulgą z tytułu wykształcenia ucznia?
W trakcie 2004 roku spisałem z uczniami umowę o pracę w celu nauki zawodu. W miesiącu wrześniu 2005 roku uczniowie ci przystąpią do do egzaminu czeladniczego. Mając na uwadze powyższe zwracam się z zapytaniem, czy będzie mi przysługiwała ulga z tytułu szkolenia uczniów?
Czy pracodawca, który zawarł z uczniami dn. 15 stycznia 2004r. umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, nabywa prawo do ulgi uczniowskiej - proporcjonalnie za okres zatrudnienia?
Czy szkolenie uczniów w zakładzie przejętym po ojcu, którzy odbywają przygotowanie zawodowe w zakładzie ojca, będzie uprawniało podatniczkę do ulgi uczniowskiej?
Pytanie dotyczy terminu do złożenia wniosku o przyznanie ulgi uczniowskiej, w sytuacji gdy zgodnie z umową zawartą pomiędzy Podatnikiem a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych firma Podatnika zatrudni uczniów w celu praktycznej nauki zawodu w okresie od 01.09.2002r. do 31.08.2004r. Ponadto zgodnie z zapytaniem zatrudnieni uczniowie egzamin teoretyczny i praktyczny będą zdawali w miesiącu czerwcu 2004r.
czy szkolącym, nie zrzeszonym w cechu lub izbie przysługuje ulga w podatku dochodowym za wyszkolenie uczniów w świetle ustawy z dnia 22.03.1989 r. o rzemiośle,- czy szkolącym zrzeszonym w cechu lub izbie przysługuje ulga w podatku dochodowym z tytułu nauki zawodu w przypadku gdy uczeń przystąpił do egzaminu przed inną komisją egzaminacyjną niż izbowa ?