Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.353.2024.2.AKR
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
WIS usługa – opróżnianie zbiornika bezodpływowego ścieków
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż zadanie pn. „Roboty budowlane (…)” powinno być traktowane jako prace modernizacyjne prowadzące do ulepszenia środka trwałego skutkujące zwiększeniem wartości początkowej środka trwałego, a tym samym zaliczone do kosztów podatkowych pośrednio, poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane od powiększonej o kwotę tych wydatków wartości początkowej środka trwałego
USŁUGA WIS - wywóz nieczystości płynnych (wody deszczowej oraz wód roztopowych) wozem asenizacyjnym oraz ich utylizacja
WIS USŁUGA - przyjęcie na punkt zlewny nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych.
WIS usługa – opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych do punktu zlewnego oczyszczalni ścieków.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nakłady inwestycyjne poczynione w latach 2012-2015 w drodze korekty wieloletniej.
WIS USŁUGA - przemysłowe czyszczenie zbiornika
WIS USŁUGA – opróżnianie zbiorników wodnych z zanieczyszczonych wód opadowych i ich wywóz do punktu odbioru – oczyszczalni ścieków.
WIS USŁUGA – opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych do punktu zlewowego oczyszczalni ścieków
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nakłady inwestycyjne poczynione w latach 2012-2015 w drodze korekty wieloletniej.
Koszty uzyskania przychodów wydatki na remont stacji paliw
Koszty uzyskania przychodów wydatki na remont stacji paliw
Czy można zaliczyć bezpośrednio w koszty wydatki poniesione na wymianę zbiorników paliwowych jednopłaszczowych na dwupłaszczowe o wartości powyżej 3.500 złotych za sztukę, kwalifikując poniesione wydatki jako remont środka trwałego?
Czy można zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów wydatki związane z zakupem zbiorników oraz koszty dodatkowe, takie jak: osprzęt zbiorników, zakup materiałów do montażu, usługi dźwigowe, wymianę i ustawienie zbiorników, opłaty za dozór techniczny, badanie zagrożenia korozyjnego?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu polegającego na budowie zbiornika retencyjno-rekreacyjnego
Dot. możliwości bezpośredniego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem i wymianą zbiorników na paliwo.
Czy budowa i montaż szamb oraz zbiorników na wodę deszczową należą do robót budowlano-montażowych, remontów i robót konserwacyjnych i od 1 stycznia 2008 r. są nadal opodatkowane stawką VAT 7%, czy też dotyczą infrastruktury towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu i od 1 stycznia 2008 r. są objęte podstawową stawką VAT, w wysokości 22%?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług Kopalnia powinna zastosować w opisanym stanie faktycznym do zbycia (w drodze zamiany) prawa wieczystego użytkowania: działek oznaczonych w rejestrze gruntów nr ew. 977/3, 977/4, 977/5, 977/6, 978/1, 978/2, 978/7, 978/9, 978/10, 978/11, 978/12 - stanowiących, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego tereny zadrzewień; jaką w przypadku działek: nr ew. 974
Czy należy zastosować stawkę VAT w wysokości 7% dla całej inwestycji, czy rozgraniczyć część mieszkalną, dla której można zastosować stawkę VAT obniżoną do 7% i garaż dla którego należy przyjąć stawkę 22%?
Spółka zawarła kontrakt z norweskim kontrahentem na wykonanie zbiornika na gaz. Ze względu na pojemność zbiornika (4.000 m sześc.) nie jest możliwe wyprodukowanie go w Polsce i przetransportowanie do Norwegii w jednym elemencie. Dlatego też na przedmiotową transakcję składają się dwa odrębne świadczenia: najpierw odbywa się dostawa zbiornika w częściach dla firmy norweskiej, potem zaś w Kollsnes w