Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.325.2024.1.MD
Obowiązki informacyjne w związku ze zwolnieniem studentów z uiszczania opłat semestralnych za kształcenie.
Obowiązki informacyjne w związku ze zwolnieniem studentów z uiszczania opłat semestralnych za kształcenie.
Możliwość zwolnienia od podatku VAT usług doradztwa prawnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT.
Świadczenie usług zarządzania na podstawie Umowy z Funduszem (zwolnienie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit a i b).
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Czy Usługi agencyjne, nabywane przez Spółkę od podmiotu zagranicznego, mieszczą się w katalogu świadczeń wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt. 2a ustawy o CIT, w związku z czym Spółka jest zobowiązana jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanego na rzecz Agenta Wynagrodzenia?
Ukonstytuowanie zakładu w związku ze świadczeniem usług zarządczych na rzecz klientów w Polsce.
Ustalenie czy koszty nabycia Koncepcji i Usług Centralnych powinny być wyłączone ze stosowania ograniczenia przewidzianego w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług doradztwa prawnego realizowanych na rzecz alternatywnych funduszy inwestycyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług doradztwa prawnego związanego z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi realizowanymi na rzecz funduszy inwestycyjnych, TFI oraz spółek zarządzających funduszami inwestycyjnymi.
W zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie możliwości zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych opłat za zarządzanie otrzymywanych przez Spółkę na podstawie umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
W zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej.
Czy wynagrodzenie wypłacone przez Spółkę komandytową komplementariuszowi z tytułu wykonywania czynności na podstawie umowy cywilnoprawnej opisanej powyżej jest dla niego przychodem z tytułu wykonywania działalności gospodarczej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Wnioskodawca, jako Wspólnik spółki komandytowej ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu przypadającą na niego proporcjonalnie zgodnie z umownym udziałem w spółce, wartość wynagrodzenia wypłaconego przez spółkę komandytową Komplementariuszowi.
Czy nabywane przez Wnioskodawcę usługi, opisane w stanie faktycznym jako Usługi od 1 do 6, związane z funduszami inwestycyjnymi, zarządzanymi przez TFI, mogą podlegać zwolnieniu z podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług, na cele rozliczenia importu usług przez Wnioskodawcę?2. Czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów podatkowych wynagrodzenia dla członków zarządu Wnioskodawcy wypłaconego przez Wnioskodawcę za ich czynności związane z zarządzaniem spółką komandytową oraz kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku ze świadczeniem przez niego usługi zarządzania spółką komandytową.
Opodatkowanie transakcji wymiany udziałów.
Czy umowa cash pooling podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa cash pooling podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w związku z wypłatą przez SKA dywidendy w naturze w przedstawionych na wstępie okolicznościach powstanie po stronie komplementariusza - osoby prawnej przychód opodatkowany na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy umowa cash pooling podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowa cash pooling podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Należy stwierdzić, iż umowa Cash poolingu nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym wszystkie czynności dokonywane w ramach Umowy, nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Wobec tego bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod kątem