Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.350.2024.1.MN
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów spółek.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów spółek.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka prawidłowo rozpoznała moment powstania przychodu w zakresie oferowanych usług szkoleniowych i metod płatności związanych z nimi.
Zwolnienie od podatku VAT oprocentowania z tytułu rozłożenia na raty opłaty przekształceniowej oraz wykazanie transakcji na fakturze w dwóch pozycjach
Raty opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów Skarbu Państwa, ustanowionego przed 1 maja 2004 r., w prawo własności tych gruntów, ustalone na podstawie decyzji administracyjnej wydanej na wniosek dotychczasowego użytkownika wieczystego, w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości uiszczone
Ustalenie, czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej za pośrednictwem konta rozliczeń międzyokresowych kosztów dla celów bilansowych, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe zgodnie z dyspozycją art. 15 ust 4e updop?
W jakim momencie (w którym roku 2015 czy 2016 ) Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód należny z tytułu zbycia udziałów w Spółce, w związku z zawarciem umowy zbycia udziałów w 2015 r. wobec uzyskania wynagrodzenia w ratach z określonymi terminami wymagalności na 2016 r.?
Czy w związku z rozłożeniem w czasie płatności za wykonane usługi budowlanej w zakresie wartości dotyczącej kosztów jakie poniesie wykonawca za zaangażowanie w czasie własnych środków finansowych czynność ta podlegać będzie podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
włączenie do podstawy opodatkowania wyliczonych na dzień zawarcia aktu notarialnego odsetek z tytułu sprzedaży ratalnej, ujęcie na fakturze wartości nieruchomości wraz z naliczonym oprocentowaniem w jednej pozycji, oraz odsetki ustawowe od nieterminowych wpłat
Uznanie czynności rozłożenia na raty kwoty należnej z tytułu dostawy nieruchomości za usługę zwolnioną od podatku oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności.
1.Czy wyliczone na dzień zawarcia aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości odsetki od rat mogą stanowić element kwoty należnej za nieruchomość lokalową? Czy wartość lokalu oszacowana w operacie oraz naliczone oprocentowanie, ustalone indywidualnie stopą procentową w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej, mogą być ujęte na fakturze w jednej pozycji pod nazwą lokal ? 2. Czy do odsetek ustawowych
Opodatkowanie odsetek należnych z tytułu sprzedaży nieruchomości na raty.
Moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do rozłożenia na części ceny sprzedaży lokali mieszkalnych oraz odsetek należnych z tytułu tej czynności.
Opodatkowanie otrzymanych odsetek od rat należnych za sprzedaną nieruchomość.
Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych.
W jakim momencie Spółka może uznać koszty uzyskania przychodów wynikające z rozliczenia transakcji opcyjnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy zobowiązanie Spółki wobec banku z tytułu kontraktów opcyjnych stanowi koszt uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy odsetki naliczone z tytułu rozłożenia zobowiązania na raty są kosztem uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty?
Czy istnieje możliwość wnioskowania o częściowe umorzenie lub rozłożenie na raty podatku?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług raty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, których termin płatności przypada odpowiednio po dniu 01 maja 2004r.?
Jednostka pyta czy ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury z dnia 8.09.2005 r. w rozliczeniu za miesiąc wrzesień 2005r. tj. w rozliczeniu za miesiąc, w którym przypada termin płatności wskazany na przedmiotowej fakturze, czy też prawo do obniżenia kwoty podatku należnego przysługuje w miesiącach wrzesień, październik, listopad i grudzień 2005r., tj. w
1. Czy płacone po 1 maja 2004 roku raty dotyczące sprzedaży gruntu przed 1 maja 2004 roku podlegają opodatkowaniu VAT?2. Czy raty roczne z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, płacone po 1 maja 2004 roku, podlegają opodatkowaniu VAT?
dotyczy opodatkowania wypłat udziałów występujących ze spółki jawnej wspólników, obliczonych według zasad określonych w art. 65 kodeksu spółek handlowych (na podstawie bilansu uwzględniającego wartość zbywczą majątku spółki), które realizowane będą ratalnie na podstawie porozumienia stron US-I/415/3/52/2004, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Czy wydanie decyzji rozkładających na raty spłatę należności za użytkowanie wieczyste spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT od wpłat dokonanych po 1.05.2004 r. w związku z opodatkowaniem tych czynności ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535)?
Podatnik zapytuje kiedy należy rozliczyć podatek od towarów i usług w przypadku rozłożenia opłaty za użytkowanie wieczyste na miesięczne raty. Czy kwoty opłat należy traktować jako wartości "brutto" czy "netto".