Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.710.2024.1.DJ
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kwoty pożyczki.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kwoty pożyczki.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z umorzeniem kwoty pożyczki w wyniku ugody z bankiem.
Umorzenie pożyczki mieszkaniowej a zaniechanie poboru podatku.
Skutki podatkowe umorzenia pożyczki hipotecznej.
Umorzenie pożyczki mieszkaniowej a zaniechanie poboru podatku.
Odpłatne zbycie w dniu 26 sierpnia 2019 r. lokalu mieszkalnego stanowi źródło przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ od końca roku, w którym miało miejsce nabycie do dnia sprzedaży nie upłynął pięcioletni okres, o którym mowa w ww. przepisie i dochód uzyskany z tego tytułu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku wydatkowania środków z tej sprzedaży na spłatę pożyczki hipotecznej jeżeli umowa pożyczki nie wskazuje celu jej zaciągnięcia.
Czy umorzona po śmierci pracownika kwota pożyczki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy umorzona kwota pożyczki wraz z odsetkami podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy Wnioskodawca, jako płatnik ma obowiązek wystawienia informacji PIT-8C i kto ma być adresatem tej informacji?
Czy dla małżonki zmarłego pracownika, umorzona część pożyczki stanowi przychód, a Wnioskodawca z racji tego, że małżonka zmarłego jest jednocześnie Jego pracownikiem, przejęła dług i wystąpiła do Wnioskodawcy (pracodawcy) o jego częściowe umorzenie (zgodnie z zapisami regulaminu ZFŚS), winien naliczyć i odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Skutki podatkowe umorzenia pożyczki.
Czy odsetki od udzielanych pożyczek ze środków ZFŚS nie podlegają przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?
Udzielanie pożyczek mieszkaniowych z ZFŚS podlega opodatkowaniu, jednakże korzysta ze zwolnienia.
Opodatkowanie procentowanych korzystniej niż kredyt komercyjny pożyczek z ZFŚS. Regulacja art. 8 ust. 1 ustawy o VAT a ustawa o ZFŚS.
Czy podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług czynności udzielania pracownikom i emerytom pożyczek z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Dokumentowanie fakturą VAT czynności świadczenia usług na rzecz pracownika, finansowanych częściowo z ZFŚS (dofinansowanie kolonii) oraz udzielania pożyczek na cele mieszkaniowe).
Czy udzielanie oprocentowanych pożyczek ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług? Jeżeli tak, to czy stanowi zwolnioną od podatku usługę finansową świadczoną przez pracodawcę i czy wówczas usługi te wymagają dokumentowania i czy należy wykazywać je w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług oraz
Czy Bank postępuje słusznie traktując udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe ze środków ZFŚS jako usługę pośrednictwa finansowego zwolnioną od podatku VAT uwzględniając obroty z tego tytułu w deklaracji VAT-7 oraz w ustaleniu proporcji określonej według przepisów art. 90 ust. 2-8 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. udziału obrotu z tytułu czynności, w związku którymi przysługuje prawo do obniżenia
Pracownikowi została udzielona pożyczka mieszkaniowa z ZFŚS, która ma zostać umorzona.Czy od umorzonej pożyczki winien zostać pobrany przez płatnika podatek dochodowy od osób fizycznych ?
Czy umorzona część pożyczki udzielonej emerytowi ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy umorzenie, z uwagi na śmierć emeryta, pożyczki z ZFŚS dotyczącej wykupu mieszkania należy przyjąć jako dochód i odprowadzić należny podatek, jaki wystawić PIT i na kogo?
sposób opodatkowania umowy pożyczki na cele mieszkaniowej udzielonej przez zakład pracy
Czy możliwa byłaby korekta zeznania podatkowego za 2001 r. i zwrot ulgi, a następnie skorzystanie z nowej ulgi dla budujących w postaci odliczenia odsetek od kredytu mieszkaniowego?