Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.510.2024.2.MST
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowego świadczenia z Australii
w zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wypłaconych darczyńcy po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego.
Opodatkowanie świadczenia pieniężnego otrzymywanego z USA
Skoro, przyczyną postawienia do dyspozycji środków z funduszu emerytalnego było zakończenie pracy na rzecz Agendy ONZ a nie nabycie przez Wnioskodawcę prawa do wypłaty z programu emerytalnego oraz środki zostały otrzymane z funduszu emerytalnego ONZ mającego siedzibę w USA które nie są członkiem Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo Konfederacji Szwajcarskiej, to otrzymane przez
Świadczenie w postaci zwrotu składek zgromadzonych w funduszu emerytalnym wypłacone Wnioskodawcy jako osobie mającej miejsce zamieszkania w Polsce stanowi dochód w rozumieniu art. 9 ust. 1 ust o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych według skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1 ustawy.
Po uwzględnieniu postanowień umowy polko-australijskiej, transakcje dokonywane przez Fundusz zarówno za pośrednictwem rynku regulowanego jak i poza nim nie będą podlegać opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób prawnych.
kwota wypłacona uposażonemu po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego - art. 3 pkt 5 psd
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie obowiązku podatkowego.
otrzymywane w 2010 roku wypłaty środków ze Szwajcarii z II filaru pracowniczego programu emerytalnego stanowią dochód zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu do 31 grudnia 2010 r.
Zakres zwolnienia z opodatkowania środków pieniężnych otrzymywanych z Edukacyjnego Funduszu Emerytalnego.
dotyczy usług agenta transferowego i dystrybucjnych oraz usług rachunkowości funduszy
Należy stwierdzić, iż skoro czynność zawarcia umowy o przejęcie zarządzania Otwartym Funduszem Emerytalnym za wynagrodzeniem nastąpi na podstawie umowy nienazwanej, zawarcie powyższej umowy nie będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych, jako czynność niewymieniona w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
zwolnienie od podatku usług akwizycji na rzecz OFE
1. Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31.12.2010r, w związku z regulacją art. 6 ust. 1 pkt 10 i pkt 11 UPDOP, prawidłowym jest twierdzenie, że Spółka zobowiązana była do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłacanych dywidend na rzecz zagranicznych funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, będących
1) Czy podatnik będzie zobligowany do opodatkowania w Polsce dochodu uzyskanego w związku z wypłatą środków z otwartego funduszu emerytalnego? 2) Jaką stawkę podatku dochodowego od osób fizycznych powinien zastosować Wnioskodawca?
Jak potraktować uzyskany dochód, związany z wypłatą środków z Planu Emerytalnego w USA oraz jak prawidłowo dokonać rozliczenia podatku?
Należy stwierdzić, iż w rozliczeniu emerytury zagranicznej Wnioskodawca nie może uwzględnić kosztów uzyskania przychodu obejmujących standardowe opłaty prowizje bankowe za transfer gotówki, naliczane zagranicą przez bank wykonujący zlecenie funduszu emerytalnego, a następnie w kraju przez bank P.
Czy w świetle postanowień Konwencji oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pobierana przez wnioskodawcę emerytura z brytyjskiego pracowniczego funduszu emerytalnego jest opodatkowana w Polsce, a jeżeli tak, to czy przychody uzyskane przez wnioskodawcę z tytułu wypłaty ww. emerytury są wolne od podatku dochodowego?
zwolnienie z opodatkowania przychodów otrzymywanych z Edukacyjnego Funduszu Emerytalnego Stanu Nowy Meksyk
1. Czy dochody otrzymane w związku z pracą wykonywaną w Australii tj. z tytułu zaległego urlopu i stażu pracy należy uwzględnić w rozliczeniu podatkowym za 2009 r. skoro od tych dochodów zapłaci Pani podatek jako rezydent Australii? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie musiała uwzględnić w zeznaniu rocznym środki z funduszu emerytalnego z Australii, na odblokowanie których złożyła wniosek w kwietniu 2009
Czy stosownie do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Wnioskodawca powinien zapłacić podatek w Polsce?
Czy do wypłaconego w określonym miesiącu wynagrodzenia w wysokości nieprzekraczającej 200 zł uzyskiwanego przez zleceniobiorcę od tego samego płatnika - obliczanego w sposób opisany powyżej - ma zastosowanie zryczałtowana forma opodatkowania określona w art. 30 ust 1 pkt 5a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych