Interpretacja indywidualna z dnia 12 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.388.2024.2.MZ
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego - PKWiU 72.20.12.
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego - PKWiU 72.20.12.
Ustalenie czy koszty badania due diligence przedsiębiorstwa, które zostanie nabyte oraz prowizja Pośrednika i podmiotu trzeciego, powinny stanowić koszt bezpośredni nabycia udziałów przedsiębiorstwa, jak również czy koszty badania due diligence przedsiębiorstwa, które nie zostanie ostatecznie nabyte powinny być rozpoznane dla celów podatkowych na bieżąco
1) Czy koszty Badania due diligence przedsiębiorstwa, które zostanie ostatecznie nabyte przez Wnioskodawcę powinny być traktowanie jako koszt bezpośredni nabycia udziałów w danej spółce zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8 Ustawy o CIT? 2) Czy prowizja Pośrednika oraz podmiotu trzeciego powinny być traktowane jako bezpośredni koszt nabycia udziałów w danej spółce zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8 Ustawy o CIT
Ustalenie czy koszty badania due diligence przedsiębiorstwa, które zostanie nabyte oraz prowizja Pośrednika i podmiotu trzeciego, powinny stanowić koszt bezpośredni nabycia udziałów przedsiębiorstwa, jak również czy koszty badania due diligence przedsiębiorstwa, które nie zostanie ostatecznie nabyte powinny być rozpoznane dla celów podatkowych na bieżąco
Czy koszty Badania due diligence przedsiębiorstwa, które zostanie ostatecznie nabyte przez Wnioskodawcę powinny być traktowanie jako koszt bezpośredni nabycia udziałów w danej spółce aptecznej zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8 Ustawy o CIT? Czy prowizja Pośrednika oraz podmiotu trzeciego powinny być traktowane jako bezpośredni koszt nabycia udziałów w danej spółce aptecznej zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt
Czy w związku z zamiarem wprowadzenia lokalu mieszkalnego do ewidencji środków trwałych i w związku z opisanymi wyżej okolicznościami, Wnioskodawca może ustalić wartość lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 22g ust. 8 i 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy utworzenie 11 lokali może być powodem do rozpoczęcia nowej amortyzacji?
Czy podstawa opodatkowania odpowiadająca wartości rynkowej nabywanych praw majątkowych winna zostać ustalona i zadeklarowana nie później niż w ciągu 14 dnia od daty zawarcia umowy kupna akcji/udziałów na podstawie danych i informacji dostępnych wówczas podatnikowi; zaś ewentualna późniejsza zmiana ustalonej pierwotnie ceny nie powinna mieć konsekwencji podatkowych?
Zakres przeprowadzonych prac mających na celu przystosowanie budynku gospodarczego do wykorzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mieści się w kategoriach ulepszenia środka trwałego w rozumieniu art. 22g ust. 17 ustawy o podatku dochodowym.
Czy wykonując jako biegły sądowy opinie dla sądów i innych organów państwa, Wnioskodawca może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?
Opodatkowanie dodatkowych kosztów ponoszonych przez biegłego sądowego.
stawka podatku VAT dla oferowanej usługi wstępu do lokalu fitness i korzystania z urządzeń tam się znajdujących
Opodatkowanie dodatkowych kosztów ponoszonych przez biegłego sądowego.
Czy będzie mogła Pani ustalić wartość początkową środka trwałego w oparciu o art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w oparciu o wycenę sporządzoną przez biegłego, uwzględniającą ceny rynkowe?
Czy jest możliwe ustalenie wartości początkowej środka trwałego do amortyzacji tj. budynku warsztatowo-magazynowego w oparciu o wycenę biegłego sporządzoną dnia 30 czerwca 2013 r., która wynosi: 1.361.600 zł?
Czy sporządzanie opinii na rzecz sądów w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz czynszu, w formie operatu szacunkowego i poza tą formą, jest doradztwem, a jeśli nie to czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego przepisami prawa w art. 113 ust. 11 ustawy o VAT?
Czy w przypadku zajścia przesłanki automatycznego umorzenia całości lub części udziałów, przychodem dla Wnioskodawcy będzie kwota faktycznie uzyskanego wynagrodzenia za umorzone udziały, zaś kosztem uzyskania przychodu będzie rynkowa wartość umorzonych udziałów z daty darowizny, wynikająca z wyceny biegłego rewidenta?
Zwolnienie od podatku VAT nie przysługuje usługom świadczonym przez biegłego lekarza psychiatrę na rzecz sądu lub prokuratury.
Czy Wnioskodawca może ustalić wartość początkową budynku gospodarczego na podstawie wyceny biegłego rzeczoznawcy?
opodatkowanie usługi świadczonej przez psychologa na rzecz sądu
zwolnienie od podatku VAT nie przysługuje usługom świadczonym przez biegłego lekarza psychiatry na rzecz sądu lub prokuratury
Czy w opisanym stanie faktycznym przeznaczenie na cele użytkowe 80,68 % całkowitej powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, w związku z którym Wnioskodawczyni korzystała i kontynuuje korzystanie z tzw. dużej ulgi budowlanej (bez ulgi odsetkowej), skutkowałoby utratą prawa do tej ulgi i koniecznością jej zwrotu do Urzędu?
Wnioskodawczyni wybudowała budynek mieszkalny na osobiste cele, a następnie część budynku przeznaczyła na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Czy wobec braku części dokumentów źródłowych faktur zakupu materiałów i usług na budowę domu, które pozwoliłyby wyliczyć samodzielnie wartość początkową nieruchomości dla celów amortyzacji podatkowej, można tę wycenę powierzyć niezależnemu biegłemu? Czy
Czy w opisanym stanie faktycznym przeznaczenie na cele działalności gospodarczej 49,50% całkowitej powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, w związku z którym Wnioskodawczyni korzystała i kontynuuje korzystanie z tzw. dużej ulgi budowlanej, skutkuje utratą prawa do tej ulgi i koniecznością jej zwrotu do urzędu?