Interpretacja indywidualna z dnia 6 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.940.2022.2.MKA
Określenie źródła przychodów - malowanie obrazów
Określenie źródła przychodów - malowanie obrazów
Czy Wnioskodawca, działając jako płatnik w myśl art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kalkulując zaliczkę na podatek, będzie mógł stosować 50% koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ww. ustawy, do dopłaty do minimalnego wynagrodzenia z powodu nieosiągania minimalnej płacy zasadniczej 2 600 zł?
Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych za ostatni miesiąc roku podatkowego
1. Kwestie związane z art. 24b updop: - czy warunek, o którym mowa w przepisie art. 24b ust. 1 pkt 2 updop, oddania budynku do używania jest spełniony w przypadku wynajmu krótkoterminowego sal szkoleniowych oraz konferencyjnych podmiotom trzecim kilka godzin dziennie, kilka/kilkanaście dni w roku lub kilka/kilkanaście dni w roku w wymiarze całego dnia, w sytuacji gdy w pozostałym okresie pomieszczenia
Czy Wnioskodawczyni powinna odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy w każdym miesiącu, czy może rozliczyć podatek dochodowy w rozliczeniu rocznym?
Obowiązek płatnika w związku z wypłatą środków pieniężnych uzyskiwanych przez klientów banku z tytułu zagranicznych umów ubezpieczeniowych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie terminu wpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych wynikającego z zeznania podatkowego.
Skutki podatkowe uzyskiwania przychodu z zagranicy obowiązek obliczania i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy.
Czy w przypadku opisanej sytuacji, Wnioskodawca będzie miał obowiązek wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2016 r. oraz składania rocznego zeznania podatkowego, jeżeli w tym roku podatkowym nie osiągnie w Polsce żadnych dochodów?
1. Czy w związku z zaistniałym stanem faktycznym Wnioskodawca może zastosować 50% koszty uzyskania przychodu? 2. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy z tytułu umowy o dzieło do 20-tego dnia następnego miesiąca po otrzymaniu wynagrodzenia za każdy etap tłumaczenia?
Czy w sytuacji, gdy przyznane biegłym sądowym i tłumaczom wynagrodzenie nie przekracza 200 zł, należy pobrać zaliczkę na zryczałtowany podatek dochodowy zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2011 r., poz. 861 z poźn. zm.), czy zaliczkę na podatek dochodowy pomniejszając podstawę opodatkowania o koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 41 ust. 1 ww
1. Czy, w opisanej wyżej sytuacji, uzyskane przez Wnioskodawcę przychody z tłumaczeń dokonywanych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (w okresie zawieszenia działalności, jak też po jej likwidacji) stanowią przychody z działalności gospodarczej, czy też są to przychody z innych źródeł, np. z działalności wykonywanej osobiście? 2. Czy do uzyskanych w ten sposób przychodów
Czy Podatnik odpisując na bieżąco koszty zakupowanych materiałów, przy ustalaniu stanu tych materiałów raz w roku, tj. na dzień 31 grudnia oraz korekcie kosztów w związku z ustaleniem stanu materiałów (spis z natury) w trybie art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości może dla potrzeb prawidłowego obliczenia wysokości zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych dokonywać spisu natury raz w roku
Kiedy nastąpi obowiązek zapłaty różnicy pomiędzy podatkiem należnym a sumą wpłaconych zaliczek? Czy w terminie do 20 stycznia 2014 r. czyli w terminie zapłaty zaliczki za grudzień, czy też do 30 kwietnia 2014 r. zgodnie z art. 45 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w momencie sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (czyli odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).
Zakres terminu wpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych wynikającego z zeznania podatkowego.
Czy sporządzenie w Spółce spisu z natury raz w roku i korygowanie kosztów o wartość niezużytych materiałów, niesprzedanych towarów i wyrobów gotowych na koniec roku podatkowego (kalendarzowego) jest wystarczające dla prawidłowego ustalania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych?
Zakres obowiązków płatnika związanych z uczestnictwem pracowników Spółki w Planie motywacyjnym organizowanym przez spółkę amerykańską.
Zakres obowiązków płatnika związanych z uczestnictwem pracowników Spółki w Planie motywacyjnym organizowanym przez spółkę amerykańską.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uwzględnienia przy sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (tj. odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).
Samo złożenie do dnia 20 stycznia 2014 r. zeznania za rok podatkowy 2013, bez uiszczenia przed upływem tego terminu należnej kwoty podatku wynikającej z zeznania, nie daje Spółce uprawnienia do niewpłacania ostatniej zaliczki kwartalnej za rok podatkowy 2013. Wnioskodawca nie dokona bowiem do dnia 20 stycznia 2014 r. pełnego rozliczenia rocznego podatku dochodowego za rok podatkowy 2013. Wnioskodawca
Czy sporządzanie w Spółce spisu z natury raz w roku i korygowanie kosztów o wartość niezużytych materiałów / towarów na koniec roku podatkowego (kalendarzowego) jest wystarczające dla prawidłowego ustalania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy od wypłaconych należności z tytułu umów o dzieło o tłumaczenie ustne lub pisemne zawieranych z osobami niebędącymi biegłymi lub tłumaczami przysięgłymi, a prowadzącymi działalność gospodarczą płatnik obowiązany jest do poboru zaliczek na podatek?
Czy wartość rozchodowanych (sprzedanych) towarów handlowych, ustalona według ich cen sprzedaży pomniejszonych o VAT i marżę na sprzedaży, stanowi koszt podatkowy?