Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.332.2024.1.GK
Rozpoznanie importu usług przewozów lotniczych pasażerów i ich opodatkowania.
Rozpoznanie importu usług przewozów lotniczych pasażerów i ich opodatkowania.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Zwolnienie od opodatkowania przychodów z dopłat do biletów ulgowych od jednostek samorządu terytorialnego.
Stawka podatku dla usług dodatkowych związanych ze sprzedażą biletów kolejowych i lotniczych na trasy krajowe i międzynarodowe, świadczonych na rzecz nabywców tych biletów, oraz stawka podatku dla usług pośrednictwa w sprzedaży biletów świadczonych na rzecz przewoźników.
W zakresie określenia właściwej podstawy opodatkowania dla wykonywanych czynności sprzedaży biletów lotniczych wraz z opłatą transakcyjną oraz prawa do odliczenia.
1. Czy stawki podatku VAT, które stosuje Wnioskodawca przy naliczaniu VAT od transaction fee, czyli opłaty manipulacyjnej ściśle związanej z wystawieniem i sprzedażą biletu lotniczego w wysokości 0% na trasy międzynarodowe i 7 (8%) na trasy krajowe są prawidłowe?2. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym gdy zakupiony bilet będzie dotyczył trasy przelotu w całości przebiegającej poza terytorium Polski,
Jaka powinna zostać zastosowana stawką podatku w przypadku sprzedaży biletów rejsowych krajowy a jaka w przypadku biletów rejsowych zagranicznych, oraz jaką stawka powinna zostać zastosowana w przypadku TF przy tej sprzedaży odpowiednio krajowej i zagranicznej?
Czy prawidłowe jest wystawianie faktury sprzedaży za sprzedaż biletów lotniczych z dwoma pozycjami (bilet oraz TF związany z tym biletem) jak powyżej opisane zostało w stanie faktycznym?
1. Czy Spółka powinna zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego o wystawianiu faktur w imieniu i na rzecz innych podmiotów jakimi są linie lotnicze zrzeszone w X?2. Czy prawidłowe jest wystawianie faktury sprzedaży z dwoma pozycjami jak powyżej opisane zostało w stanie faktycznym?3. Jaka powinna zostać zastosowana stawka podatku w przypadku sprzedaży biletów rejsowych krajowych, a jaka w przypadku biletów
1. Czy Spółka powinna zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego o wystawianiu faktur w imieniu i na rzecz innych podmiotów jakimi są linie lotnicze zrzeszone w X?2. Czy prawidłowe jest wystawianie faktury sprzedaży z dwoma pozycjami jak powyżej opisane zostało w stanie faktycznym?3. Jaka powinna zostać zastosowana stawka podatku w przypadku sprzedaży biletów rejsowych krajowych, a jaka w przypadku biletów
1. Czy Spółka powinna zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego o wystawianiu faktur w imieniu i na rzecz innych podmiotów jakimi są linie lotnicze zrzeszone w X? 2. Czy prawidłowe jest wystawianie faktury sprzedaży z dwoma pozycjami jak powyżej opisane zostało w stanie faktycznym?3. Jaka powinna zostać zastosowana stawka podatku w przypadku sprzedaży biletów rejsowych krajowych, a jaka w przypadku biletów
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi agenta IATA polegające na pośredniczeniu w sprzedaży biletów lotniczych na liniach międzynarodowych, są opodatkowane według stawki VAT 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 23 w związku z art. 83 ust. 3 pkt 2 ww. ustawy o ile przedmiotowe usługi są usługami transportu międzynarodowego oraz Zainteresowany posiada dokumenty stanowiące dowód świadczenia tych usług, o
Czynność wniesienia aportu do osobowej spółki prawa handlowego jest neutralna z punktu widzenia podatku dochodowego od osób fizycznych.
Stawka podatku dla opłaty serwisowej będącej częścią usługi transportu międzynarodowego lub krajowego
opodatkowanie usług naprawy samochodów przeznaczonych do dalszej odsprzedaży
Według jakiej stawki należy naliczyć podatek VAT od transaction fee, stanowiącej część składową usługi transportu lotniczego i usługę pomocniczą przy wystawianiu biletów lotniczych na trasach międzynarodowych i krajowych ?
Według jakiej stawki należy naliczyć podatek VAT od transaction fee, stanowiącej czynność pomocniczą w stosunku do czynności sprzedaży biletów, przy wystawianiu biletów lotniczych na trasach międzynarodowych i krajowych?
Stawka podatku dla usługi transportu kolejowego towarów na terytorium kraju, będącej częścią międzynarodowego transportu towarów.
Stawka podatku VAT dla śródlądowego transportu towarów na trasach: z Niemiec do Niemiec, z Polski do Niemiec, z Niemiec do Polski, z Holandii do Niemiec, z Niemiec do Holandii. Zleceniodawcą jest polski podmiot zarejestrowany na terenie kraju dla potrzeba rozliczenia VAT i dla ww. transakcji podający numer NIP z przedrostkiem PL.
fakturę za wykonaną usługę na terenie Polski, gdy zleceniodawca jest kontrahentem szwedzkim a dla celów tej transakcji podał swój szwedzki numer nip, natomiast świadczący usługę jest czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce, zidentyfikowanym na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych, nie wykazując stawki i kwoty podatku należnego oraz zamieszczając adnotację, iż podatek rozlicza nabywca?
Jaką stawką opodatkować usługi przewozu elementów elektrowni wiatrowych:z Danii do Polski, jeżeli zleceniodawcą jest podmiot:
Czy sprzedaż biletów lotniczych na trasy zagraniczne poza terytorium Polski, podlega opodatkowaniu na terytorium kraju, w przypadku, gdy na fakturze od zagranicznego przewoźnika widnieje 0% stawka VAT (podatnik zarejestrowany jest na potrzeby podatku VAT w Polsce)?