Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2015, sygn. IPTPB1/4511-153/15-5/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/4511-153/15-5/MD
Płatnik ekwiwalenty za używanie prywatnego telefonu do celów służbowych
Płatnik ekwiwalenty za używanie prywatnego telefonu do celów służbowych
Płatnik ekwiwalenty za używanie prywatnego telefonu do celów służbowych
W przedstawionym stanie faktycznym, brak jest podstaw prawnych do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej tzw. ryczałtów za noclegi, naliczonych w związku z odbywaniem podróży służbowej.
1. Czy wyznaczone limity na połączenia służbowe w służbowych telefonach komórkowych dla pracowników, stanowią ich przychód ze stosunku pracy, od którego Wnioskodawca ma obowiązek odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy?2. Czy wartość połączeń przekraczająca owe limity powinna być traktowana jako przychód do opodatkowania dla pracownika i Wnioskodawca powinien odprowadzić zaliczkę na poczet podatku
dot. sposobu sporządzenia spisu z natury.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu dokumentowania nieodpłatnego nabycia towarów.
W jaki sposób, prowadząc działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym, Wnioskodawca ma prawidłowo dokumentować nabycie towarów handlowych na tzw. wystawkach?
W jaki sposób należy udokumentować nieodpłatne nabycie, pozyskanie towarów, przedmiotów za granicą na tzw. wystawkach?
Czy kwoty wypłaconych kierowcom ryczałtów za noclegi będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w przypadku, gdy kierowcy wykonują transport samochodem ciężarowym?
Czy kwota ryczałtów za noclegi wypłacana kierowcom, będzie kosztem podatkowym w firmie?
Czy Wnioskodawca może opodatkować uzyskane przychody z tytułu przewozu ładunków taborem samochodowym o ładowności powyżej 2 ton ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 5,5%?
Czy zwrot pracownikowi kosztów używania prywatnego telefonu komórkowego do celów służbowych w wysokości przyznanego miesięcznie limitu na podstawie uprzednio złożonego przez pracownika pisemnego oświadczenia o używaniu do celów służbowych w danym miesiącu prywatnego telefonu komórkowego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca prawidłowo zastosował stawkę ryczałtu w wysokości 17% z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług kierowania pojazdami ciężarowymi?
Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę podlegają opodatkowaniu stawką 5,5%, czy stawką 8,5%?
Czy u pracownika odbywającego zagraniczną podróż służbową zwrócone kwoty kosztów za przejazdy taksówkami korzystają ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w 2010 r. Wnioskodawczyni może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu wg stawki 8,5% oraz czy ww. stawka będzie obowiązywała ją w 2011 r.?
Czy mogę zamienić formę opodatkowania od nowego roku na ryczałt ewidencjonowany w wysokości 5,5%?
Czy podatnik prowadzący działalność w zakresie działalności telekomunikacyjnej pozostałe o symbolu 64.20.2 według PKWiU z 1997 roku, może rozliczać się z podatku dochodowego od osób fizycznych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z przychodów otrzymanych w 2010 roku?
Należy stwierdzić, iż jeżeli ponoszone wydatki określone jako zwrot ryczałtowych kosztów pozyskania i transportu zwierzyny, będą miały związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, a w konsekwencji wpływ na zachowanie lub zwiększenie, obecnie lub w przyszłości przychodu, to wydatki na ten cel mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, choć trudno je przypisać konkretnym przychodom. Wydatki
Czy diety i ryczałty za noclegi wypłacane kierowcom w firmie transportowej są kosztami uzyskania przychodów?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłacany przez wspólnotę mieszkaniową ryczałt za korzystanie z prywatnego telefonu?
Czy koszt, który poniosła Spółka w związku z pozostawieniem do dyspozycji telefonu komórkowego Przewodniczącemu RN należy uznać za podlegający opodatkowaniu przychód Przewodniczącego Rady Nadzorczej, skutkujący obowiązkiem poboru podatku przez Spółkę jako płatnika?
Czy wnoszona przez Spółkę zryczałtowana opłata miesięczna za świadczone pracownikom usługi medyczne oraz gotowość do ich świadczenia jest przychodem pracownika ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?