Interpretacja indywidualna z dnia 08.09.2014, sygn. ITPP2/443-762/14/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-762/14/KT
Możliwość żądania zwrotu kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia środków trwałych, w terminie 25 dni.
Możliwość żądania zwrotu kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia środków trwałych, w terminie 25 dni.
Gdy Zainteresowany nabędzie prawo do rozporządzania towarem jak właściciel, będzie on uprawniony do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określonego w fakturach otrzymanych z tytułu nabycia towarów.
Gdy Zainteresowany nabędzie prawo do rozporządzania towarem jak właściciel jest on uprawniony do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określonego w fakturach otrzymanych z tytułu nabycia towarów.
Wątpliwości Wnioskodawcy budzi fakt, że towar nie będzie w żadnym momencie znajdował się w magazynie Wnioskodawcy, w związku z powyższym nie będzie można ustalić, zdaniem Wnioskodawcy, kiedy i czy Wnioskodawca był właścicielem towaru będącego przedmiotem transakcji, w związku z powyższym trudno jest ustalić moment, w którym Wnioskodawca będzie miał prawo rozporządzać towarem jako jego właściciel.
Czy w przypadku przeniesienia własności budynku oraz prawa do użytkowania wieczystego, na którym ten budynek stoi, Spółka w okolicznościach wskazanych w stanie faktycznym może zastosować zwolnienie przedmiotowe na podstawie art. 43 ustawy o VAT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż w opisanej sytuacji, terminem do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia środka trwałego jest termin otrzymania faktury, potwierdzającej dostawę towaru?
1) Czy łączna kwota nienależnego świadczenia z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, która będzie przysługiwać Spółce od miasta stanowić będzie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w całości, czy też tylko w części stanowiącej nadwyżkę ponad kwotę przychodu zadeklarowanego przez Spółkę w roku 2002 rok w wysokości wynikającej z faktury VAT wystawionej w dniu 15 listopada
Hurtownie na fakturach dokumentujących sprzedaż towarów umieszczają klauzulę: "towar pozostaje własnością sprzedawcy do chwili całkowitej zapłaty" powołując się na Kodeks cywilny - art. 589, 591. Podatnik otrzymuje towar wraz z fakturą, w której termin płatności wynosi od 7 do 21 dni. Po otrzymaniu towaru przekazuje go do przerobu lub sprzedaży. Czy przysługuje mu prawo do obniżenia podatku należnego
Czy nabycie części zamiennych od francuskiego kontrahenta stanowi dla polskiej Spółki wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż w lutym 2005r. nabył Pan samochód osobowy marki FIAT NOWA PANDA ACTIVE 1,1 - transakcja ta udokumentowana została fakturą VAT: NR.......... z dnia 22 lutego 2005r.. Termin płatności określony na fakturze został odroczony na okres 130 dni (tj. 01.07.2005r.). Ponadto, faktura zawiera adnotacje "towar staje się własnością kupującego po dokonaniu