Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.474.2024.3.RK
Określenie stawki ryczałtu.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%.
Zastosowanie prawidłowej 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych z powierzonych od zleceniodawcy materiałów.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - stawka ryczałtu z tytułu wytwarzania protez zębowych ruchomych i stałych.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (usługi protetyczne).
1) Przychody uzyskiwane z działalności wytwórczej świadczonej w ramach działalności gospodarczej sklasyfikowanej według PKWiU pod symbolem 32.50.22.0, polegające na wytwarzaniu nowych wyrobów protetycznych w zakresie protetyki stomatologicznej (uzupełnień protetycznych, koron, mostów, protez zębowych), zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
Czy do sprzedaży wyrobów protetycznych wykonywanych wyłącznie przez techników dentystycznych, nie będących sztucznym zębem czy protezą dentystyczną znajduje zastosowanie stawka podatku od towarów i usług w wysokości 8%?
opodatkowanie usług naprawy protez i aparatów ortodontycznych oraz dostawy/wykonania protez i aparatów ortodontycznych, podbudów na zlecenie gabinetów stomatologicznych i klientów indywidualnych
opodatkowanie sprzedaży protez dentystycznych
Dostawa nowych protez dentystycznych, wytworzonych przez techników dentystycznych, a także usługi naprawy protez będących już w użytkowaniu, korzystają ze zwolnienia na mocy art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy o VAT. W związku bowiem z faktem, iż Wnioskodawca działa w formie spółki prawa handlowego (jest to forma prowadzenia działalności gospodarczej a nie forma świadczenia usług), stwierdzić należy, iż usługi
Opodatkowanie dostawy przez spółkę cywilną protez dentystycznych.
Czy zastosowane przez Spółkę zwolnienie dla dostawy protez dentystycznych jest prawidłowe?
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy protez dentystycznych i sztucznych zębów przez Spółkę zatrudniającą techników dentystycznych.
Czy w związku z faktem, iż cała sprzedaż firmy Wnioskodawcy opodatkowana jest w stawce zwolnionej - przysługuje mu prawo do odliczenia?
Czy spółka prawa handlowego może być zwolniona od podatku od towarów i usług, jeżeli spełnia warunki konieczne, aby zastosować przepisy art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy spółka od dnia wpisania, protez dentystycznych do rejestru wyrobów medycznych będzie mogła stosować stawkę podatku VAT w wysokości 7% do wykonywanych protez dentystycznych na podstawie poz. 106 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy usługi protetyczne będą zwolnione od podatku VAT czy opodatkowane? Jeżeli będą opodatkowane to jaka stawką podatku VAT 7% czy 22%?
Stawka podatku przy wewnątrzwspolnotowym nabyciu zębów sztucznych i ich dostawie na terytorium kraju.
Prawo do zwolnienia od podatku usług protetycznych świadczonych przez techników dentystycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej.
Zastosowanie do dostawy sztucznych zębów akrylowych stawki podatku VAT w wysokości 7%.
świadczone przez Spółkę usługi w zakresie wyrobu protez dentystycznych oraz sztucznych zębów oraz ich dostawa podlegają opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 22%, chyba że wyroby te są wyrobami medycznymi w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych i wówczas dostawa ich podlega opodatkowaniu 7% stawką podatku.
Czy podlegają zwolnieniu od podatku świadczone usługi protetyczne?
Czy usługi wykonywane przez Wnioskodawcę są zwolnione od podatku VAT, czy są opodatkowane? Jeżeli są opodatkowane, to jaką stawką VAT 7% czy 22%?
Stawka podatku VAT przy nabyciu z Włoch protez i sztucznych zębów.