Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.449.2024.1.ŁS
Skutki podatkowe przyznania nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.
Skutki podatkowe przyznania nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
W zakresie sporządzenia dla nagrodzonych zawodników (dzieci niepełnoletnich) informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy – PIT-11 na imię ich rodziców.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Czy w związku określeniem w orzeczeniu o niepełnosprawności daty jej powstania jako „wczesne dzieciństwo” możliwe jest dokonanie przez Panią korekty zeznania podatkowego za 2019 r. i 2020 r., polegającej na uwzględnieniu ulgi rehabilitacyjnej poprzez skorzystanie z ulgi na samochód potrzebny do przewozu dziecka na zajęcia oraz wszelkie wizyty lekarskie, a także do zaspokajania potrzeb i czynności życiowych
Czy wydatki poniesione ze środków i na rzecz małoletniej Córki, udokumentowane rachunkami, fakturami, aktami notarialnymi wystawionymi na nazwisko przedstawiciela ustawowego są wydatkami umożliwiającymi na skorzystanie z ulgi, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy i podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacana kwota ryczałtu tytułem zwrotu kosztów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40c?
Czy przychód ten, który zgodnie z umową stanowi zwrot poniesionych kosztów dowozu dziecka do i ze szkoły, podlega opodatkowaniu, mimo iż w rzeczy samej nie stanowi dochodu a jeżeli nie, to czy w zeznaniu rocznym należy ją wykazywać i jak rozliczać?
Czy zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jest zwrot kosztów (w zryczałtowanej wysokości 300,00 zł miesięcznie) otrzymywany od spółki z o.o. z tytułu przewożenia niepełnosprawnego syna do szkoły własnym samochodem podatniczki?