Interpretacja indywidualna z dnia 20 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.252.2024.1.SKJ
Pełne prawo do odliczenia od nabycia pojazdów wykupionych z leasingu w celu dalszej odsprzedaży.
Pełne prawo do odliczenia od nabycia pojazdów wykupionych z leasingu w celu dalszej odsprzedaży.
Amortyzacja samochodu osobowego po wykupie z leasingu.
Skutki podatkowe w związku z dokonaniem darowizny samochodu osobowego.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego po dokonaniu jego wykupu na cele prywatne po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego.
podatkowanie wykupu obligacji strukturyzowanych emitowanych przez zagranicznego emitenta oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej
1. Czy straty wynikające z rozliczenia (zamknięcia umów opcyjnych) w wyniku wcześniejszego zamknięcia transakcji przez banki stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)? 2. Czy powstałe straty opcyjne stanowią koszt podatkowy w momencie (dniu) zamknięcia rozliczenia
Czy skutki finansowe (koszty) zamkniętych transakcji walutowych, chociaż nie zapłaconych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w dacie zamknięcia tych transakcji? Czy dopiero w dacie ich zapłaty? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy w związku z zawarta ugodą z wierzycielami (bankami) po jej zrealizowaniu wartość zredukowanego zobowiązania będzie przychodem do opodatkowania? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy straty wynikające z zamknięcia umowy opcji przed ustalonym w umowie terminem jej wykonania stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy straty wynikające z zamknięcia umowy opcji przed ustalonym umowie terminem jej wykonania stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?