Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.246.2024.1.BM
Prawo do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%.
Prawo do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 84.25.11.0, PKWiU 84.25.19.0 oraz PKWiU 85.59.19.0
braku opodatkowania sprzedaży używanego samochodu pożarniczego
Ustalenie, czy sprzedaż samochodów pożarniczych wykorzystywanych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej podlega opodatkowaniu
Szkolenia BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy na rzecz pracowników, druhów OSP, bezrobotnych i uczniów świadczone przez Wnioskodawcę (oraz przez inne osoby i firmy w sytuacji, gdy Wnioskodawca tylko organizuje te szkolenia)
Szkolenia BHP i PPOŻ na rzecz pracowników i druhów OSP.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku VAT dla sprzedaży sprzętu specjalistycznego na cele ochrony przeciwpożarowej.
stawka podatku VAT dla dostawy samochodów pożarniczych specjalnych oraz sprzętu ochrony przeciwpożarowej
stawka podatku VAT dla dostawy odznak i odznaczeń na rzecz jednostek ochrony przeciwpożarowej
Stawka podatku na sprzedaż sprzętu ochrony przeciwpożarowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy samochodu dla straży pożarnej.
Rozpoznanie WNT w przypadku nabycia towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług.
Stawka podatku dla dostawy zestawu do ratownictwa wodnego dla OSP.
Stawki podatku obowiązujące do wewnątrzwspólnotowego nabycia podnośnika pożarniczego oraz specjalistycznego i uzupełniającego wyposażenia technicznego.
Czy do sprzedaży tak oznakowanego wyposażonego samochodu dla straży pożarnej można zastosować obniżoną 8% stawkę podatku VAT zgodnie z art. 41 ust. 2 i 10 ustawy o podatku od towarów i usług?
Zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy, przeciwpożarowych oraz opodatkowanie czynności sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego z planami ewakuacyjnymi i dostawy towarów na rzecz Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.
Czy środek zwilżający o ww. zastosowaniu, Wnioskodawca powinien sprzedawać ze stawką podatkową VAT 8%, czy 23% do takich instytucji jak: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Lasy Państwowe i Nadleśnictwa?
Czy szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ochrony przeciwpożarowej są zwolnione z podatku VAT?
Czy przy sprzedaży sprzętu wymienionego w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług realizowanych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego oraz fundacji na cele ochrony przeciwpożarowej i dla jednostek ochrony przeciwpożarowej ma zastosowanie stawka 8% podatku VAT, zgodnie z art. 41 ust. 2 i ust. 10 ustawy o podatku od towarów i usług?
Stawka podatku dla dostaw na terenie kraju towarów wymienionych poz. 129-134 załącznika nr 3 ustawy, zakupionych przez gminę z przeznaczeniem dla ochotniczej straży pożarnej
Czy do sprzedaży tak oznakowanego i wyposażonego samochód dla Straży Pożarnej można zastosować stawkę 8% podatku VAT, zgodnie z art. 41 ust. 1 podatku od towarów i usług oraz zgodnie z załącznikiem nr 3 poz. 129 ustawy jako pożarnicze samochody specjalne i specjalistyczne?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy racji żywnościowych na rzecz straży pożarnej
Stawka podatku VAT na zakup wozów strażackich przez Gminę.
Stawka podatku dla zakupu towarów na cele przeciwpożarowe.