Interpretacja indywidualna z dnia 29 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.360.2024.2.IK
Refakturowanie usług noclegowych i gastronomicznych oraz prawo do odliczenia z tytułu nabycia tych usług.
Refakturowanie usług noclegowych i gastronomicznych oraz prawo do odliczenia z tytułu nabycia tych usług.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy refakturowaniu usług noclegowych i gastronomicznych.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z funkcjonowaniem rady pracowniczej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w odniesieniu do nabywanych przez Wnioskodawcę usług noclegowych oraz usług gastronomicznych na potrzeby ich późniejszej odsprzedaży.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabywanych usług noclegowych
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywanymi usługami noclegowymi
Czy podatek VAT naliczony z tytułu nabycia przez Spółkę usług noclegowych i gastronomicznych stanowi koszt uzyskania przychodu Spółki, podczas gdy sam koszt nabycia usług noclegowych gastronomicznych (w wartości netto, bez podatku VAT) jako koszt reprezentacji nie stanowi kosztu uzyskania przychodu?
Opodatkowanie zwrotu kosztów w związku z nabyciem usług noclegowych.
Czy Spółka może zaliczać VAT naliczony, niepodlegający odliczeniu od usług noclegowych i gastronomicznych do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w okolicznościach przedstawionego stanu faktycznego podatek VAT zapłacony przez Spółkę, jako część składowa ceny nabycia przy zakupie usług noclegowych oraz gastronomicznych, który nie obniża podatku VAT należnego, może powiększyć podatkowe koszty uzyskania przychodów?
Nabycie przez Spółkę posiadającą siedzibą w UE miejsc noclegowych od polskich hotelarzy a następnie ich odsprzedaż na rzecz podatników podatku VAT jak i os. fizycznych
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT, dokumentujących wydatki na nabycie towarów i usług w celu promocji i reprezentacji podmiotów dystrybucyjnych w ramach świadczenia przez Spółkę usług na podstawie zawartej Umowy z wyłączeniem usług gastronomicznych i noclegowych.
Co będzie podstawą opodatkowania w przypadku świadczonych przez Wnioskodawcę usług reklamowych w aspekcie ponoszonych kosztów związanych z zakupem usług noclegowych i gastronomicznych oraz czy Wnioskodawca może uwzględniać obniżenie kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego z tytułu zapłaty za usługi noclegowe i gastronomiczne w związku ze specyfiką wykonywanej przez Wnioskodawcę działalności
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w przypadku świadczenia usług turystyki, Wnioskodawca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego lub zwrotu różnicy podatku należnego z tytułu zakupionych usług dla bezpośredniej korzyści turysty?
Jeżeli koszty usług gastronomicznych lub hotelarskich będą kosztami reprezentacji, to czy nieodliczony VAT z faktur dokumentujących takie koszty będzie kosztem uzyskania przychodu?
Czy stanowi koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 43 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatek VAT, który zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług nie podlega odliczeniu, naliczony od wydatków ponoszonych na cele reprezentacji tj. usług gastronomicznych, zakupu żywności, alkoholu, prezentów?
czy Wnioskodawca może refakturować koszty hoteli oraz wyżywienia na rzecz zagranicznych spółek, czy przy nabyciu i dalszym refakturowaniu usług noclegowych i gastronomicznych ma zastosowanie art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, czy Wnioskodawca ma prawo stosować do nabycia i dalszego refakturowania usług noclegowych i gastronomicznych szczególny schemat opodatkowania VAT marża
1. Czy na gruncie przepisów podatkowych obowiązujących w 2008 r. nieodliczony podatek VAT z faktur dotyczących reprezentacji, dokumentujących w szczególności wydatki na usługi gastronomiczne, noclegowe a także dotyczące organizacji imprez dla klientów, może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów?2. Czy zmiana przepisów ustawy o VAT, która weszła w życie 1 grudnia 2008 r. oraz nowelizacja
Czy świadczenie usług polegających na rehabilitacji osób niepełnosprawnych prawidłowo kwalifikowane jest jako działalność zwolniona od podatku?
Czy działalność, która polega na wynajmie lokali oraz dostarczaniu wyżywienia, prawidłowo kwalifikowana jest jako jedna usługa krótkotrwałego zakwaterowania, dla której podstawę opodatkowania stanowi przychód uzyskiwany od klienta, zaś stawka podatku wynosi 7%?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku organizacją imprez integracyjnych dla swoich pracowników w ramach święta branżowego, z wyjątkiem usług noclegowych i gastronomicznych?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku nabycia uslug noclegowych i gastronomicznych przekazywanych na cele reprezentacji i reklamy ?
Czy osoba prowadząca działalność agroturystyczną jest zobowiązana wystawić rachunek na nazwisko klienta lub dla firmy, w której jest on zatrudniony, jako osoba prywatna czy pod nazwą "agroturystyka"?