Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.376.2023.2.AWO
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Czy wydatki, które mają być ponoszone przez Wnioskodawcę na wynagrodzenia pracowników Wnioskodawcy, konkretnie specjalisty do spraw marketingu i reklamy oraz operatora urządzeń służących do utrwalania obrazów lub obrazów i dźwięków, jak również wydatki ponoszone na bilety lotnicze, bilety na statek rejsowy, hotele, wyżywienie, koszty przejazdu transportem zbiorowym (autobusy, tramwaje, kolej, transport
Opodatkowanie przychodów z działalności usługowej związanej z pilotowaniem samolotów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Czy Wnioskodawca od przyszłego roku podatkowego może rozliczać się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych 8,5%?
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu świadczenia usług pilotowania samolotów oraz usług szkolenia pilotów oraz kandydatów na pilotów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Opodatkowanie usług pilotowania samolotów pasażerskich.
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu świadczenia usług pilotowania samolotów pasażerskich oraz usług szkolenia pilotów oraz kandydatów na pilotów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów ponoszonych na podstawie Rozporządzenia wydatków na wypłatę rekompensat za opóźnienia lotów?
Obowiązek poboru i odprowadzenia zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w związku z zakupem biletów lotniczych.
1. Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących poniesienie wymienionych Wydatków, z wyłączeniem usług gastronomicznych i noclegowych? 2. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia VAT naliczonego z ww refaktur dokumentujących usługi noclegowe oraz przewozów lotniczych wykonane poza terytorium RP?
Brak obowiązku rejestracji jako podatnik VAT UE.
Czy wydatki na pokrycie kosztów dojazdu lekarzy uczestniczących w szkoleniach produktowych mogą stanowić koszty uzyskania przychodu Spółki?
zasady opodatkowania usług w zakresie obsługi naziemnej lotów świadczonych na rzecz przewoźników krajowych i zagranicznych
Czy Spółka może stosować stawkę 0% za usługi związane z obsługą startu, lądowania, parkowania, obsługą pasażerów i ładunków oraz innych o podobnym charakterze refakturowanych na rzecz przewoźników powietrznych wykonujących głównie przewozy w transporcie międzynarodowym, pomimo, że na fakturze pierwotnej wystawionej przez usługodawcę stawki podatku są właściwe dla świadczonych usług - 3%, 7%, 22% lub
Czy od należności za wynajem samolotów jakie spółka polska wypłaci na rzecz spółki z siedzibą w Rosji i na rzecz spółki z siedzibą na Łotwie, stanowiące w myśl art. 6 umowy polsko-rosyjskiej i art. 8 umowy polsko łotewskiej dochód podmiotów zagranicznych z tytułu transportu międzynarodowego, Spółka ma obowiązek pobrać zryczałtowany podatek dochodowy, o którym mowa w art. 21 ust. 1 updop?
Czy Podatnik nie ma obowiązku naliczania podatku od towarów i usług od usługi transportowej (przelot samolotem pracowników odbywających delegację służbową) świadczonej na terytorium Szwecji, zakupionej przez spółkę szwedzką, która obciąża Wnioskodawcę kosztami na podstawie faktury, na której brak informacji na temat podatku VAT?